„Kodėl nerašote apie įtartinus gaisrus namuose, kur greičiausiai buvo auginamos kanapės? Tokių namų Biržuose gali būti ne vienas ir ne du“, – teigė į redakciją kreipęsis gerai informuotas biržietis.
Žmogus pasakojo, kad Biržuose vien šiais metais negyvenamuose namuose įvyko du gaisrai. Jie savo pobūdžiu identiški. Tiek vienu, tiek kitu atveju gaisras kilo nuo elektros šildytuvo. Abiem atvejais namų viduje buvo įrengtas šiltnamis (palapinė?), kur galėjo būti auginama narkotinė medžiaga – kanapės.
Gaisrą stebėję žmonės pasakojo, kad gesinimo metu nepažįstami žmonės nešė iš degančių namų įvairius daiktus. Tai įtarimo tarsi ir nesukėlė – juk įprasta, kad degant namui skubama nešti tai, kas dar įmanoma išgelbėti. Ar prisidengiant tuo buvo nešama narkotikų gamybos įranga ir kas tiksliai tai buvo, dabar sunku nustatyti. Bet neatmetama, kad tai galėjo būti daiktai ir įranga, reikalingi kanapėms auginti.
Nei ugniagesių, nei policijos teiktoje informacijoje apie tai, jog galimai čia galėjo būti auginama narkotinė medžiaga, nebuvo. Ar tai reiškia, kad tyrėjai to neužfiksavo, ar šiuo metu atliekamas slaptas tyrimas?
Gaisrus vadina identiškais
Biržų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektoriai abu įtartinus gaisrus vadina identiškais.
Lapkričio 25 – osios vėlų vakarą, apie 23 valandą, gaisras kilo Stoties gatvėje esančiame gyvenamajame name. Atvykus ugniagesiams namo stogas degė atvira liepsna.
Pranešta, kad gaisro metu namas buvo remontuojamas. Jis priklauso dviem savininkams.
Tą naktį, kai kilo gaisras, pasak kaimynystėje gyvenančių žmonių, name buvo lankytojų.
Gaisrą tyrė Biržų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektorė Angelė Darčkienė.
Nustatyta, kad gaisro priežastis – naudotas šildytuvas.
Vasario 7 – osios naktį, prieš vidurnaktį, gaisras kilo Biržuose, Gedimino gatvėje.
Atvykus gaisrininkams individualaus gyvenamojo namo stogas degė atvira liepsna.
Gaisro židinys buvo palėpėje.
Namas, priklausantis dviem savininkams, pastaruoju metu buvo negyvenamas.
Pasak įvykį tiriančio Biržų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresniojo inspektoriaus Nerijaus Gudo, vienas savininkas teigė, kad namas buvo remontuojamas, todėl nenorėta, kad jis peršaltų, ir naudota elektra šildymui.
Abu priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektoriai, paklausti, ar namuose galėjo būti auginamos kanapės, pasiūlė kreiptis į policiją. Nekalbūs buvo ir gaisrus gesinę darbuotojai.
Buvo informuoti per vėlai?
Ar tiesa, kad abiem atvejais, kai namuose įvyko gaisrai, buvo auginamos kanapės?
Toks klausimas buvo užduotas Biržų policijos komisariato vadovui Deividui Valtariui.
„Negaliu to patvirtinti. Kas paskalas paskleidžia, tegul ir komentuoja. Kas yra nepatvirtinta, negaliu teigti“, – kalbėjo Biržų policijos komisariato vadovas.
D. Valtaris užsiminė apie tai, kad policijos pareigūnai buvo iškviesti į įvykio vietas, tačiau gerokai per vėlai. Tuomet jau visiškai nieko, kas galėtų sudominti tyrimą, neberado.
Policijos vadovas apgailestavo, kad „mojuojama kumščiais jau po mūšio“. lr tokiu atveju metamas šešėlis ant pareigūnų.
„O kas paneigs, kad taip nevyksta?“ – svarstė jis.
Pareigūnai įvykio vietoje buvo
„Šiaurės rytai“ kreipėsi į Biržų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) viršininką Mantgirdą Ivašką. Pateikus klausimą, ar Stoties gatvėje gaisro vietoje buvo policijos pareigūnai, viršininko atsakymas buvo toks: „Mano žiniomis, pareigūnai ten buvo“.
Lapkričio 25 – osios naktį Stoties gatvėje gelbėjimo darbams vadovavo Biržų PGT pamainos vadas Vilmantas Stuogis. Jis patvirtino, kad tą naktį į įvykį buvo atvykę policijos pareigūnai.
Sužlugdė šykštumas?
Redakciją konsultavę specialistai teigia, kad kanapėms auginti reikalinga šiluma ir drėgmė.
Joms auginti naudojamos stiprios koncentracijos trąšos.
„Galėjo įvykti kažkokia reakcija. Arba neatlaikė šildytuvai. Kanapių augintojai garantuotai brangių šildytuvų nepirko ir tie, kurie buvo naudoti, neatlaikė apkrovos. Todėl ir kilo gaisrai“,- svarstė žmogus.
Kiek tokių kanapių augintojų yra Biržuose ir ar tik iš gaisrų galėsime spėlioti apie netrukdomą narkotikų verslo klestėjimą?