Jau tampa tradicija, kad Skrebiškių kaimo žmonės įvairiomis progomis sugalvoja vis ką nors nauja ir neįprasta. Šįkart jie gan originaliai atšventė Žolines.
Kultūros darbuotoja Marytė Undzėnienė sakė, kad kasmet per Žolines kaimo žmonės pagamina kokią nors dekoraciją, kuri būna pastatoma gyvenvietės centre, prie sankryžos. Taip pat iš augalų kas nors sukuriama – pavyzdžiui, vienais metais perukai ar apranga.
Šiais metais iš augalų ir gamtinių medžiagų buvo gaminami arba jais dekoruojami batai.
Skrebiškiečiai ir šventės svečiai pagamino 11 porų batų. Daugiausia jie buvo puošti žydinčiais augalais.
M. Undzėnienė pagamino batus iš varpio šakų ir juos pavadino masažiniais. Kiti jos kurti batai buvo pagaminti iš laukinio ridiko sėklų ir pavadinti „Undinėlės“, nes sėklos priminė žvynus.
Dviejų renginio dalyvių mąstysena atitiko, nes jie pagamino panašaus stiliaus batus. Batų poroje buvo blogas ir geras batas – vienas dekoruotas švelniomis medžiagomis, kitas – aštriomis, geliančiomis dilgėlėmis ir kitais augalais.
Bibliotekininkė Sandra Bieliauskienė iš upėje augančių viksvų nupynė kasytes ir pagamino vyžas.
Kai kurie žmonės į basutes sudėjo oazę ir į ją prikaišiojo gėlių – išėjo žydintys batai.
Kaimo žmonės iš medžio karkaso bei šieno pagamino aštuoniolikos metrų augalais puoštą kirmėliuką. Jį pavadino „Čebatauskiene“, nes ant mažų kojyčių buvo apmauta daugybė „čebatukų“.
Renginio dalyviai matavosi vieni kitų gamintus batus, vėliau jie buvo pastatyti ekspozicijai kaimo centre.
Kūrybingi žmonės kalbėjo turintys daugiau idėjų, kurias žada panaudoti ateinančiais metais.