Geras gartraukis yra svarbi kiekvienos virtuvės dalis. Tačiau turite žinoti, kaip išsirinkti geriausią gartraukį, atitinkantį jūsų poreikius ir esamą įrangą. Aptarkime tai.
Kokio dydžio gartraukį savo virtuvei pasirinkti?
Gartraukiai gali būti įvairių dydžių: nuo 40 cm iki 120 cm pločio. Standartinis dydis yra 60 cm, nes tai yra dažniausiai naudojamas įmontuojamų ir laisvai pastatomų prietaisų dydis, taip pat tipinis spintelės dydis.
Suderinkite gartraukio dydį su kaitlente ar laisvai pastatoma virtuve – jis gali būti platesnis, bet ne siauresnis už pasirinktą įrangą. Pavyzdys: perkate 77 cm pločio indukcinę kaitlentę? Gartraukis turėtų būti ne mažesnis nei 80 cm pločio.
Kaip tyliai gali veikti gartraukis?
Gartraukiai gali būti gana triukšmingi. Daugelyje internetinių puslapių nurodoma, kad geras gartraukis turėtų būti ne garsesnis nei 50 dB, o geriausiai pirkti mažesnį nei 40 dB gartraukį. Yra tik viena nedidelė problema: kur tokį gartraukį rasti ir nebankrutuoti?
Dauguma parduotuvėse parduodamų gartraukių yra paprastos konstrukcijos su šepečių varikliais. Rotoriaus judėjimas kelia triukšmą, ir šis triukšmas paprastai būna didesnis (pigiuose įrenginiuose) arba mažesnis (brangesniuose, geriau pagamintuose gartraukiuose).
Gartraukiai, kurių kaina maža, įjungus maksimalią pavarą gali siekti net 75 dB! Brangesni modeliai gali siekti mažiau nei 60 dB ir, būtent šie modeliai laikomi pakankamai tyliais ir komfortiškais naudoti.
Absorberis
Dabar, kad gartraukis veiktų efektyviai, nereikia jo prijungti prie vėdinimo sistemos. Jis valo orą ir pašalina kvapus naudodamas specialius filtrus. Oras čia cirkuliuoja uždaru kontūru. Jis įsiurbiamas ir praleidžiamas per filtrą. Dažniausiai tai universalūs filtrai, kurie valo orą nuo vandens garų ir riebalų garų, tačiau papildomai galime naudoti ir anglies filtrus, kurie, beje, taip pat pašalina nemalonius kvapus, dūmus ar net alergenus ir sunkiuosius metalus. Privalumas tas, kad tokį gartraukį galima įrengti iš esmės bet kurioje virtuvės vietoje.
Papildomos funkcijos
Gartraukis gali būti papildomas šviesos šaltinis virtuvėje. Švelnus LED apšvietimas puikiai tiks įjungti naktį, kai, pavyzdžiui, norėsime atsigerti vandens ar paruošti pieno kūdikiui. Tuomet mums nereikės įjungti visų šviesų, o tik tas, kurios yra gartraukyje. LED lemputės taupiai naudoja energiją, o kad jas įjungtume, mums nereikia įjungti visų gartraukio funkcijų.