Rugpjūčio 1-11 dienomis Bosnijoje ir Hercegovinoje vyko Europos jaunučių čempionatas, kuriame varžėsi Lietuvos rinktinė, vedama trenerio Virgilijaus Stapulionio bei rinktinės narių biržiečių Vakario Kiseliūno ir Emilio Kavaliūno.
Biržietis tapo prizininku
Čempionate iš viso dalyvavo 363 boksininkai iš 30 šalių (240 vaikinų ir 123 merginos). Lietuvos rinktinę sudarė 8 vaikinai ir dvi merginos.
Svorio kategorijoje iki 42 kg dalyvavo 20 sportininkų, tarp jų ir biržietis Vakaris Kiseliūnas. Burtai lėmė, jog pirmoji kova įvyko su boksininku iš Italijos. Anot trenerio, auklėtinis pirmąjį raundą kovojo lygiai ir gal net buvo kiek pranašesnis, bet teisėjai buvo kitos nuomonės (1:4).
„Po pirmojo raundo pasakiau Vakariui, jog teisėjai jam už raundą nedavė pergalės, todėl jis antrame raunde pakėlė tempą ir tikrai laimėjo. Bet teisėjai davė sausą pralaimėjimą 0:5. Tada pasakiau Vakariui, kad pergalė bus pasiekta tik vieninteliu būdu – nokautavus varžovą. Paskutiniame raunde jis beprotiškai stengėsi, bet nokauto pasiekti nepavyko ir iškrito iš kovos dėl medalių. Neabejoju, didžiosios pergalės Vakario dar laukia ateityje“, – sakė V. Stapulionis.
Emilis Kavaliūnas rungėsi svorio kategorijoje iki 75 kg, kurioje varžėsi 6 boksininkai. Pirmajame etape E. Kavaliūnas susitiko su Airijos čempionu, kurį įveikė ryškia taškų persvara ir pateko į Europos čempionato pusfinalį. Jame laukė Rusijos atstovas.
„Paaiškėjus, jog Emilis toliau turi boksuotis su Rusijos atstovu, sulaukiau skambučio iš Lietuvos bokso federacijos. Mus informavo, kad federacijoje yra priimtas bendras sprendimas, jog dėl karo Ukrainoje lietuviai nekovoja su Rusijos atstovais. Kovai neįvykus, Emilis liko trečioje vietoje ir iškovojo bronzos medalį. Tai laimėjimas ir Lietuvai, ir Biržų kraštui“, – sakė V. Stapulionis.
Boksininko mamos pozicija: vaikai neturėtų būti politikos įrankiais
Emilio tėveliai Arūnas ir Noneta Kavaliūnai džiaugėsi sūnaus iškovotu medaliu bei apgailestavo, kad net vaikų sportas, anot jų, tapo politiniu įrankiu.
„Kai sužinojome, kad sūnus iškovojo teisę varžytis Europos čempinote, nebuvo jokių abejonių, kad jį ten išleisime. Nors kelionė kainavo, apie kažkokį kitą variantą nebuvo net kalbos. Stebėjome visas transliacijas ir labai palaikėme mūsų sportininkus“, – sakė Emilio mama Noneta Kavaliūnienė.
Anot jos, labai apmaudu dėl to, kad Emiliui buvo užkirstas kelias kautis toliau.
„Visų šalių sportininkai, įskaitant lenkus, su rusais kovojo. Atsisakyti teko tik mums. Manau, nėra gerai, kai vaikai tampa politikos įkaitais ar įrankiais. Esame prieš karą, esame už vertybes, už savo valstybę. Tai rusams turi būti draudžiamas dalyvavimas, o jei jau sportininkams yra leista dalyvauti, tai varžybos turi vykti iki galo“, – tvirtino N. Kavaliūnienė.
Medaliai motyvuoja sportuoti toliau
Iškovotas medalis Europos čempionate Emiliui Kavaliūnui suteikė papildomos motyvacijos sportuoti, nors noro netrūko ir iki šiol.
„Boksą lankau penktus metus. Iš pradžių po pirmų nelabai sėkmingų varžybų buvau pagalvojęs, kad gal reikia nebelankyt bokso. Bet kažkaip nusprendžiau, kad reikia kovoti toliau. Džiugu, kad pavyko iškovoti medalį. Norėjosi eiti iki galo ir pažiūrėti, kaip bus, bet yra taip, kaip yra. Šis pasiekimas suteikia dar didesnio noro treniruotis toliau“, – sake Europos jaunučių bokso čempionato bronzos medalio laimėtojas iš Biržų.
Pats turnyras sportininkui paliko įspūdį ir dėl dalyvių skaičiaus, ir dėl sportininkų pajėgumo, ir dėl atmosferos, kurią kūrė anglų sirgaliai.
Belieka palinkėti, kad kitąmet į jaunių amžiaus grupę pereinantis E. Kavaliūnas vėl patektų į rinktinę, nes mama prasitarė, kad į kitą čempionatą vyks ir šeima, kuri yra pagrindinė sportininko palaikytoja.