Biržietis Karolis Paulas prisipažįsta, kad jo vaikystės svajonė turėti medaus parduotuvę išsipildė internete. Bitininkas džiaugiasi sukūręs elektroninę parduotuvę, kurios domenas bičiųpaštas.lt buvo 2024 m. išrinktas gražiausiu lietuvišku interneto vardu.
Bitininkavimo pradžia – vaikystėje
„Kiti vaikai norėjo prabangių automobilių, o mano svajonė – bičių ūkis. Būdamas vaikas visada galvojau, kad prižiūrėti bites yra labai sunku. Tačiau vaikystėje sutiktas bitininkas iš Nemunėlio Radviliškio greitai išsklaidė visas abejones, supažindindamas su bitininkystės pradmenimis ir paskatindamas imtis šio amato. Netrukus namuose atsirado du bičių aviliai, kuriuos saugau iki šiol kaip relikviją“, – apie pažintį su bitėmis pasakoja K. Paulas.
Pašnekovas tikina, kad be tėvelių palaikymo ir pagalbos būtų buvę labai sunku, o dabar ypač daug padeda draugė Gabija ir sesuo Rugilė.
„Buvau mažas berniukas, kuris negalėjo pats medsukio pasukti. Gerai, kad tėtis padėdavo, kai nepavykdavo pačiam medų išsukti senu rankiniu įrenginiu. Dabar jau viskas modernizuota, daug paprasčiau, o informacijos apie bitininkystę ir įvairių modernių įrankių galima rasti internete“, – teigia bitininkas.

„Lietuvos pašto“ skyrius tapo „Bičių paštu“
Prie Latvijos sienos esančioje Biržų rajono gyvenvietėje Germaniškyje bitininkas įsigijo buvusį „Lietuvos pašto“ pastatą, kuriame įrengė naujas medaus sukimo, produkcijos pakavimo ir sandėliavimo patalpas. Šiuo metu bitininko ūkyje – 50 bičių šeimų ir 70 avilių.
„Nors ūkis nėra didelis, o bitininkystė yra labiau mano hobis bei mielas laisvalaikis, vis tik reikėjo kažkur įsikurti. Tam puikiai tiko senas pašto pastatas Germaniškyje. Vis sakydavau, kad važiuoju į paštą pas bites. Taip ir gimė bitininkystės ūkio pavadinimas, turintis gražią perkeltinę reikšmę – bitės lyg paštininkės renka ir siunčia nektarą, žiedadulkes“, – sako K. Paulas.

Lietuviškas domenas – mne kliūtis
Išplėtęs bitininkystės ūkį biržietis pasiryžo žengti kitą žingsnį ir įgyvendinti vaikystės svajonę – turėti medaus parduotuvę.
„Parduotuvė internete man pasirodė patrauklesnė alternatyva. Tad ilgai nedvejojęs registravau domeną bičiųpaštas.lt. Man svarbu buvo taisyklingas lietuviškas domeno vardas, nes šveplas adresas ne visiems iš karto gali būti suprantamas, ypač sakant jį telefonu“, – tikina bitininkas K. Paulas.
Užregistravęs domeną ir užsisakęs interneto svetainės prieglobos (angl. Hosting) paslaugas, bitininkas ėmėsi svajonę paversti realybe. Pašnekovas prisipažįsta, kad tai nebuvo taip sunku, kaip tikėjosi, o sukurti elektroninę parduotuvę galima ir be programavimo žinių.
„Pirmiausia reikėjo pasirinkti turinio valdymo sistemą (angl. Content Management System), kad galėčiau pats lengvai įkelti ir koreguoti turinį, neturėdamas jokių programavimo žinių. Visiems puikiai žinoma „WordPress“ turinio valdymo sistema su „Elementor“ interneto svetainių kūrimo įrankiu (angl. Website Builder) man atrodė geriausias pasirinkimas dėl patogumo ir plačių galimybių“, – teigia K. Paulas.
Kiti žingsniai, pasak bitininko, buvo dizaino šablono (angl. Theme) pasirinkimas ir turinio sukūrimas.
„Nelengva buvo apsispręsti dėl elektroninės parduotuvės dizaino. Džiaugiuosi, kad jį pavyko sukurti artimą širdžiai, šiltą. Daug pastangų reikalaujantis procesas – nuotraukų padarymas ir atranka bei tekstų rašymas. Dar iki šiol el. parduotuvės turinys nėra sutvarkytas taip, kaip norėčiau. Turinio kūrimas – turbūt pats sunkiausias ir nesibaigiantis procesas, ypač kai tai darau laisvalaikiu“, – prisipažįsta K. Paulas.
Pagal Kauno technologijų universiteto pranešimą spaudai