Rugsėjo 1-ąją kai kurie Germaniškio kaimo gyventojai, palydėję savo vaikus į Biržų mieste esančias mokyklas, jautėsi ne tik šventiškai. Žmonės nerimavo, kad jų vaikai negalės lankyti popamokinių būrelių. O kiti, norėdami spėti į autobusą, turės išsiprašyti ir iš paskutinės pamokos.
Ši problema kyla dėl to, kad Biržų autobusų parko maršrutinis autobusas į Germaniškį išvyksta 15.10 valandą. Tokiu pat metu į Germaniškį vaikus išveža ir mokykliniai autobusiukai.
Tačiau toks autobusų išvykimas germaniškiečiams yra per ankstyvas.
„Kuo mūsų vaikai skiriasi nuo miestiečių, jeigu negali nueiti į dailės ar muzikos mokyklą, sporto būrelius? O kiti dar ir iš pamokų turės išeiti?“ – klausė germaniškiečiai.
Žmonės sakė, kad dar vasarą informaciją dėl autobusų maršrutų pateikė Nemunėlio Radviliškio seniūnui, kalbėjosi ir su Kaštonų pagrindinės mokyklos direktoriumi Vytautu Stanulevičiumi. Tačiau sprendimai iki šiol nepriimti ir, rodos, niekas jų net nesvarstė.
Turi išsiprašyti iš pamokos
Germaniškio kaimo bendruomenės pirmininkė Kristina Klyvienė sakė, kad iš Biržų autobusų stoties išvykstančių autobusų laikas mokiniams tikrai nepatogus.
Jos sūnus lanko Biržų „Saulės“ gimnaziją. Kad suspėtų į autobusą, jis turi išsiprašyti iš paskutinės pamokos, kuri baigiasi 15.30 valandą. Tokiu būdu kenčia mokymosi kokybė, jau nekalbant apie poreikius užsiimti popamokine veikla.
Kita mama kalbėjo apie tai, kad dukra nori lankyti dailės mokyklą. Bet veiklos prasideda popiet, tad iki 15 valandos jos tikrai nesibaigia.
„Galėtume vaikus vežioti patys, bet juk atstumai dideli. Be to, kai kurie esame dirbantys, tad suderinti laiką labai sudėtinga. Žinoma, kuras irgi kainuoja. Jei autobusų parkas teikia pavėžėjimo paslaugą, ją galėtų derinti taip, kad visiems būtų patogu. Ir keleivių būtų daugiau“, – kalbėjo germaniškiečiai.
K. Klyvienė sakė, kad Nemunėlio Radviliškio seniūnijos seniūnas Giedrius Kubilius vasarą pasiūlė išsakyti savo pageidavimus dėl autobusų maršrutų. Jie tuomet parašė raštą, kad autobusų parko maršrutas į Germaniškį būtų pritaikytas prie mokinių poreikių. Bet atėjo rugsėjis – ir jokių žinių apie problemos sprendimą nėra.
Informavo savivaldybės administraciją
Nemunėlio Radviliškio seniūnas Giedrius Kubilius informavo, kad liepos 5 dieną į savivaldybę elektroniniu paštu nusiuntė raštą dėl autobusų maršrutų.
Visi esami maršrutai, bendruomenės nuomone, daugmaž atitiko poreikius, išskyrus vėliausią į Nemunėlio Radviliškį, Suostą ir Germaniškį vykstančių autobusų laiką.
Nemunėlio Radviliškio kaimo gyventojai prašydami pavėlinti maršrutą surinko 132 parašus.
Pavėlinti maršrutus prašė ir Suosto bei Germaniškio kaimų gyventojai.
Seniūnas administraciją informavo, kad nuo 2022 metų rugsėjo 1 dienos gyventojai pageidautų, jog autobusas „Biržai – Nemunėlio Radviliškis“ iš Biržų išvyktų apie 17.30 valandą.
Motyvai – dalis Nemunėlio Radviliškio gyventojų dirba Biržuose, dalis mokinių lanko ar nori lankyti neformaliojo švietimo užsiėmimus po pamokų Biržų mieste, tačiau nesant patogiam autobuso maršrutui neturi galimybės grįžti į namus.
Sulauks rašto – svarstys
Biržų Kaštonų pagrindinės mokyklos direktorius Vytautas Stanulevičius kalbėdamas su korespondente peržiūrėjo autobusų į Germaniškį išvykimo laikus. Jo nuomone, Germaniškio bendruomenė galėtų paprašyti Biržų autobusų parko pavėlinti maršrutą.
Biržų autobusų parko direktorius Marius Šernas pirmadienį sakė, kad kaip tik svarstomas klausimas dėl maršruto į Nemunėlio Radviliškį.
„Germaniškiečiai tegul parašo, svarstysime. Sulauksime rašto – ir žiūrėsime“, – sakė M. Šernas.
Klausimą tikrai žinojo
Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorė Irutė Varzienė sakė vasarą prieš išvažiuojamąjį posėdį Biržų autobusų parke ji prašiusi seniūnijų seniūnų informacijos ir pageidavimų. Vieni seniūnai informavo, kad nieko keisti nereikia. Nemunėlio Radviliškio seniūnas perdavė šio miestelio, Suosto ir Germaniškio kaimo bendruomenių pageidavimus pavėlinti maršrutus. Ši informacija buvo perduota parko direktoriui M. Šernui.
„Jis žadėjo pirmosiomis rugsėjo dienomis spręsti klausimą dėl maršruto į Nemunėlio Radviliškį. Šitą klausimą jis tikrai žinojo“, – sakė I. Varzienė.