Kaip žinia, mūsų gyvenimo būdo įpročiai daro didelę įtaką mūsų dantims. Rūkymas, besaikis alkoholio vartojimas, prasta mityba prisideda prie neigiamų pokyčių mūsų šypsenai. Šiame straipsnyje, Šv. Kristoforo odontologijos klinikos specialistai, pasidalins įžvalgomis, apie tai, kokią įtaką nutukimas daro burnos sveikatai.
Nutukimas ir dantenų ligos
Nutukimą pagrinde lemia netinkama mityba. Tušti angliavandeniai, riebus maistas, gazuoti gėrimai. Jeigu jūsų mityboje yra mažai naudingų maistinių medžiagų, jūsų imuninė sistema gali būti silpna. Tai skatina įvairių infekcijų ir bakterijų atsiradimą.
Ypatingai cukraus perteklius skatina nutukimą ir periodonto ligų riziką. Pavyzdžiui, gingvito, periodontito.
Vaikai
Vaikai su nutukimu gali susidurti jau nuo 6 metų. Jie dažniau užkandžiauja saldžiais ir kaloringais maisto produktais, gėrimais. O užkandžiaujant nesveiku maistu, bakterijos minta cukrumi ir tuščiomis kalorijomis. Taip vaikai tampa nutukę ir didėja ėduonies atsiradimo rizika.
Nutukimas ir burnos higiena
Iš tikrųjų, žmonės sergantys nutukimu, prasčiau rūpinasi savo burnos higiena. Didelis svoris lemia diskomfortą ir apriboja judesius. Todėl dažnai tokie asmenys apleidžia savo dantis, nevalo jų du kartus per dieną, kaip yra rekomenduojama. Kai dantys nėra tinkamai prižiūrimi, burnoje lieka maisto likučių, dantys pageltonuoja. Tuomet atsiranda įvairių burnos higienos problemų, dėl kurių tenka ne kartą lankytis pas odontologą.
Kaip palaikyti sveiką kūną ir dantis?
• Ribokite saldžius gėrimus
Juos pakeiskite į vandenį. O jeigu trūksta skonio, galite įsidėti citrinos, ar kitų vaisių.
• Sportuokite
Aktyvus gyvenimo būdas padeda pagerinti bendrą organizmo sveikatą, padeda sumažinti ligų riziką.
Nepamirškite, kad jūs neprivalote kiekvieną dieną eiti į sporto salę, arba nubėgti ilgiausius maratonus. Užtenka bent 30 minučių per dieną skirti pasivaikščiojimui gryname ore.
• Rinkitės tinkamus maisto produktus
Baltymai, šviežūs vaisiai ir daržovės, pilno grūdo produktai padeda išvengti dantų ėduonies, ir nutukimo. Venkite saldainių, sausainių, pyragų.
• Kontroliuokite suvalgomas porcijas
Labai svarbu yra ne tik tai, ką dedate į burną, bet ir kiek. Gyvenime svarbiausia yra balansas, ir savęs kankinti nereikia. Jeigu norisi kažkokio deserto, suvalgykite jį. Tačiau stenkitės valgyti mažesnėmis porcijomis, kad išvengtumėte persivalgymo.
• Reguliariai lankykitės pas gydytoją
Jeigu pastebite, kad svoris tapo nebekontroliuojamas, arba jaučiate diskomfortą savo kūne, apsilankykite pas šeimos gydytoją. O bent kartą per pusę metų nepamirškite apsilankyti pas odontologą. Tik jis gali nustatyti visas dantų problemas, ir padėti išvengti ligų.
• Tinkamai prižiūrėkite dantis
Stenkitės dantis plauti bent du kartus per dieną, ir naudoti tarpdančių siūlą. Naudokite dantų pastą su fluoru, kuri stiprina emalį ir mažina ėduonies riziką. Esant galimybėms, įsigykite elektrinį dantų šepetėlį.
Akivaizdu, kad norint turėti sveikus dantis, reikia sveikai maitintis, judėti ir rūpintis savo kūnu. Viskas priklauso tik nuo jūsų įdėtų pastangų. Jeigu norėtumėte pasikonsultuoti su odontologu dėl savo burnos sveikatos būklės, ir gauti patarimų, kviečiame rašyti mums laišką adresu info@kristoforoklinika.lt
(Užs. Nr. 3364-13)