Po šio ketvirtadienio, kuris oficialiai vadinamas Gandrų išlydėtuvėmis, Aulių kaime gyvenanti šeima vis atidžiau stebi jų kiemą pamėgusį lietuvių nacionalinį paukštį. Šis vis rečiau čia apsilanko, dažniau tupi ant daržinės kraigo ir pratina savo du užaugusius vaikus skraidyti. Tai rodo, kad šie paukščiai jau planuoja skrydį į tolimuosius kraštus.
Gandrų lizdas yra netoli Redos ir Sigito namų esančiame malūne.
Šalia malūno esančios sodybos gyventojai sakė pavasarį gandralizdyje matę vieną gandrą. Po kurio laiko pasirodė antras. Tapo aišku, kad pora ruošiasi perėti.
Po kiek laiko gandras pasirodė šalia sodybos esančioje pievoje. Vėliau tupėdavo ant ūkinio pastato kraigo ir stebėdavo namų kiemą. Dar vėliau atsitūpdavo ant vieno iš savininkų automobilio.
Po kurio laiko gandras įsisuko į kieme esančią vištidę. Įjunko lankytis dažniausiai tada, kai sodybos šeimininkai vištoms atnešdavo lesalo. Čia jis kurį laiką atskrisdavo beveik kasdien.
Gandras itin pamėgo šeimininko atnešamas sugautas žuvytes, bandelių likučius.
Sodybos šeimininkai gandro nevaikė, kaip tik džiaugėsi jo buvimu. Jie sykį pastebėjo, kaip gandras nešė vaikams sodybos teritorijoje sugautą pelę. Vėliau jam tupint ant stogo – sutapimas ar ne – nebuvo matyti varnėnų, kurie paprastai lesdavo prisirpusias braškes.
Vieną kartą Redai ir Sigitui buvo smagu stebėti, kaip pas gandrą, stipinėjantį po pievą, atskrido paukščio patelė. Kiek pasivaikščioję jie abu išskrido į lizdą.
„Juokėmės, kad žmona atėjo vyrą namo parsivesti“,- juokėsi Reda.
Ilgainiui paukščiai priprato prie žmonių, jų nebebijojo. Reda sako net pagaunanti save, su gandru besišnekančią, – svarsto, kad kiti gali net pasijuokti, kad ji su paukščiu kalbasi. Bet pažįstami tuo nesistebi, nes gandras ir jiems tapo kaip naminis augintinis.
Gandras jau reaguoja šaukiamas jam duotu vardu. O šis irgi neįprastas – Daidys. Mat Redos anūkas, tardamas žodį „gaidys“, neištaria vieno garso ir jis paukštį vadina „daidžiu“.
Pašauktas vardu gandras atsisuka ir žiūri pakreipęs galvą.
Pastaruoju metu gandras vis rečiau pasirodo sodybos kieme. Šeimininkai suvokia, kad paukščiai ruošiasi išskristi. Jie tikisi, kad gandrai įveiks visas kliūtis ir pavasarį vėl pasirodys sodyboje.
Stebėdami šią situaciją poros draugai ir pažįstami pajuokauja, kad jei jau kieme pasirodė gandrai, tai reikėtų laukti vaikų ar anūkų. Ar ši spėlionė pasitvirtins, parodys ateitis.