Paštas – ne ugdymo įstaiga, policija ar ligoninė, kad jos vadovai turėtų būti rotuojami. Ir ne bažnyčia, kurioje kunigai kaskart iškeliami iš vienos parapijos į kitą. Čia gyventojams teikiamos paslaugos, kur reikalingas itin didelis kruopštumas, būtina gerai pažinti aptarnaujamą teritoriją ir žmones. Tuo įsitikinę Pačeriaukštės, Smilgių, Pasvaliečių, Juostaviečių ir kitų aplinkinių kaimų gyventojai. Bendruomenių pirmininkai ir seniūnaičiai dėl to ruošė raštą, kurį planavo siųsti „Lietuvos pašto“ vadovybei.
Iškėlė ilgametę darbuotoją
Kaimų bendruomenės sunerimo, kai sužinojo, jog paštininke šiame krašte nebedirbs Aistė Udrėnienė.
Gimusi ir augusi šiose apylinkėse, gerai visus pažįstanti moteris jau 15 metų aptarnaudavo šias teritorijas. Ją gerai pažinojo garbaus amžiaus žmonės, neįgalieji, visi, kuriems ji atveždavo pensijas, pristatydavo spaudą ar korespondenciją.
„Mums būdavo labai lengva ir patogu bendrauti su paštininke Aiste. Ji žinojo, kur ką palikti, pro kuriuos vartelius įeiti, kam ką parduoti, kam paskambinti. Ypač tai aktualu, kai atsiunčiama registruota korespondencija – juk kitas paprasčiausiai išrašys lapelį, po to važiuok tiek kilometrų į miestą laiško pasiimti“, – kalbėjo Pačeriaukštės kaimo bendruomenės pirmininkė Edita Čepokienė.
Dabar minėta paštininkė jau apmokoma dirbti Obelaukių apylinkėse. O į jos vietą atėjo dirbti kita, beje, gyvenanti… Obelaukių krašte.
„Nesuprantu, kam apsunkinti žmogui gyvenimą? Aistė augina du mažamečius vaikus. Dirbti kitame krašte jai bus labai sunku. Girdėjome kalbas, kad jei kam nepatinka, buvo pasiūlyta išeiti iš darbo. Kodėl taip elgtis su žmonėmis?“ – kalbėjo Smilgių kaimo bendruomenės pirmininkė Danguolė Plentauskienė.
Išgirdo žodį „rotacija“
Bendruomenių pirmininkai bandė susisiekti su rajono kaimo bendruomenių sąjungos pirmininku, politiku Vytu Juška. Bet šis sakė negalintis paveikti akcinės bendrovės sprendimų.
Buvo bandoma skambinti į AB „Lietuvos paštas“. Tačiau kaimo žmonėms su vadovybe susisiekti nepavyko. Jie net dorai nesužinojo, į kur jie galėtų oficialiai kreiptis. Tik išgirdo žodį, kad paštininkėms yra „rotacija“.
Gyventojus toks žodis nustebino. Juk dėl paštininkės darbo niekada nebuvo skundų ir pretenzijų. Nors girdėjo, kad panaši rotacija įvykdyta ir Kupreliškio bei Nemunėlio Radviliškio apylinkėse.
Ar šios pašto darbuotojos patenkintos tokiu sprendimu, nežinia. Gyventojai šiuo metu kalba tik apie jų apylinkėse dirbusią paštininkę.
Kodėl toks AB „Lietuvos paštas“ vadovybės sprendimas?
AB „Lietuvos paštas“ atstovas ryšiams su visuomene Lukas Zadarackas į „Šiaurės rytų“ klausimą apie darbuotojų rotaciją perdavė tokią informaciją: „Lietuvos paštas, atsižvelgdamas į pristatomų siuntų, laiškų ir korespondencijos apimtis, nuolat vertina pašto apylinkių teritorijas ir jas aptarnaujančių laiškininkų darbo krūvius. Dėl šių priežasčių kartais ir yra atliekama laiškininkų rotacija.
Patikiname, kad didelis dėmesys aukštai teikiamų paslaugų kokybei yra Lietuvos pašto įsipareigojimas klientams. Todėl pašto apylinkes aptarnaujančių laiškininkų pokyčio gyventojai tikrai nepajaus – paslaugos ir toliau bus teikiamos taip pat kokybiškai, efektyviai ir profesionaliai“.
Jau parengus straipsnį spaudai paaiškėjo, kad Pačeriaukštės kaimo bendruomenės pirmininkė E. Čepokienė sulaukė telefono skambučio. Jai paskambino pašto darbuotoja prisistačiusi moteris ir pranešė, kad buvusi paštininkė nebebus iškeliama į Obelaukius. Ar taip bus iš tikrųjų, paaiškės netrukus.