Biržų rajono teritorijoje užfiksuota pirmoji meška šį pavasarį. Ji pasirodė Kučgalio kaimo apylinkėse.
Praėjusio ketvirtadienio vakare meška atėjo į Skiltuvų kaimą, esantį tarp Kučgalio ir Einorių. Miškingoje vietoje, kuri jungiasi su Pandėlio giria, yra Būginių medžiotojų klubo narių įrengta šėrykla. Medžiotojas Romualdas Virinas iš šėryklos teritorijoje pastatytos vaizdo kameros stebėjo vaizdus ir suprato, kad ten apsilankė netikėta viešnia.
Meškutė ramiai gulinėjo, ėdė paliktus kukurūzus ir niekur neskubėjo. Šėrykloje ji užsibuvo apie pusvalandį. Vėliau kažkur iškeliavo.
R. Virinas sakė, kad šioje teritorijoje meškų buvimo pėdsakus pastebi jau nebe pirmą kartą. Praėjusių metų pavasarį jiems teko aptikti meškų pėdsakų Kvetkų ir Kučgalio – Kvedariškio kaimų ribose. Vienu metu rudąją matė maždaug už trijų kilometrų nuo Skiltuvų kaimo.
Internete yra platinamas Lietuvoje pastebėtų meškų žemėlapis. Į jį galima kelti informaciją apie pastebėtas rudąsias ar jų pėdsakus.
Žemėlapyje nurodyta, jog praėjusių metų birželio 7 dieną meška žvėrių stebėjimo vietoje užfiksuota Latvelių girininkijoje. Gegužės 8 dieną Parovėjos seniūnijoje užfiksuoti meškos pėdsakai.
Šį pavasarį vis daugiau pasigirsta žinių apie Lietuvoje užfiksuotas meškas: jos ir vaikštinėja po miškus, ir bėgioja patvoriais, ir net užsuka prie žmonių avilių. Kad tokių atvejų daugėja – nieko nuostabaus, turint omenyje, kad prieš maždaug 150 metų jos natūraliai gyveno Lietuvoje, tik vėliau beveik išnyko ir buvo įtrauktos į Raudonąją knygą. Meškų yra Latvijoje (skaičiuojama, kad jų ten gyvena apie 150), Estijoje (apie 1000), Baltarusijoje (statistikos nėra, bet ten jų tikrai ne vienas tūkstantis) – na, o iš ten jos ir ateina į Lietuvą.