Biržų rajone vykstančiame unikalios mėgėjų sporto šakos „Monteball“ čempionate komandos kovoja dėl įspūdingo prizinio fondo, kurį sudaro net 15 tūkst. eurų. Negana to, kiekvienas komandos žaidėjas ir žaidėja turi galimybę kautis dėl asmeninių apdovanojimų – grynų gryniausio aukso ir sidabro medalių, kokių net olimpinėse žaidynėse nėra jau daugiau nei šimtmetį. Į čempionatą iki rugsėjo 21 dienos gali įsijungti visi norintieji.
Olimpinių metų proga – tikro aukso medaliai
Šių metų „Monteball“ čempionato prizinį fondą sudaro 15 tūkst. eurų, o patys geriausi komandų žaidėjai kausis dėl tikro aukso ir sidabro medalių. Ir tai nėra joks reklaminis triukas. Po sėkmingo praėjusių metų čempionato žaidimo sumanytojas Sigitas Kalkys norėjo padaryti kažką unikalaus, kažką tokio, dėl ko iš tiesų būtų įdomiau pasivaržyti, kas turėtų unikalią išliekamąją vertę.
Mintis įsteigti tikro aukso ir sidabro medalius kilo neatsitiktinai, nes 2024-ieji yra olimpinių žaidynių metai. Aukso ir sidabro medaliai yra pagaminti pagal investicinių tauriųjų metalų svorio etalonus, o jų kiekvieno svoris net 31,1 g (1 Trojos uncija). Šie medaliai yra paženklinti Lietuvos prabavimo rūmų 999 nominalo prabomis, kurios įrodo aukso ir sidabro grynumą. Tokių medalių vertė, skaičiuojant vien tik pagal aukso kainą metalų biržoje, siekia mažiausiai bent 2,2 tūkst. eurų. Unikaliais medaliais jau susidomėjo kolekcionieriai, siūlantys už juos dar kur kas įspūdingesnes sumas.
Įdomus faktas, kad tikri olimpiniai medaliai savo sudėtyje turi tik apie 6 g aukso, o paskutinė olimpiada, kuomet nugalėtojai buvo apdovanoti gryno aukso medaliais, vyko 1912 metais Stokholme (Švedija). Taigi, „Monteball“ žaidimas į Mantagailiškį sugrąžina medalius, kokių net olimpiadose niekas nedovanoja jau daugiau nei 100 metų.
Unikalus medalių dizainas
Negana to, kad aukso ir sidabro medaliai bus pagaminti iš aukščiausios prabos tauriųjų metalų, jie dar yra ir unikalaus dizaino, kas išsyk didina jų kolekcinę ir investicinę vertę.
Medalių averse yra vaizduojamas Mantagailiškio dvaro rūmų stilizuotas fragmentas, virš kurio skliauto įrašas: ANNO 2010, įprasminantis žaidimo atsiradimo datą. Po logotipu išgraviruota čempionato metai (2024) ir raidės: WL – „Women league“ (liet. moterų lyga) arba ML – „Men league“ (liet. vyrų lyga). Aplink medalį įrašas anglų kalba MONTEBALL MANTAGAILIŠKIS MANOR GAME (liet. vertimas: Monteball Mantagailiškio dvaro žaidimas).
Medalio reverse – heraldinio koklio stilizuotas fragmentas, kuriame vaizduojamas Vytis, jojantis į rytus. Šis koklio fragmentas buvo rastas 2015 m. Mantagailiškio dvarvietėje vykdant archeologinius tyrimus (archeologė Roma Songailaitė). Po Vyčiu įrašas: XV a. (heraldinio koklio datavimo amžius). Šio įrašo apačioje išgraviruota: „1oz“ (1 Trojos uncija, lygi 31,1 g.) žyminti medalio svorį, „999 Au“ (aukso grynumas) arba „999 Ag“ (sidabro grynumas). Šalia įrašo įspaustas Lietuvos prabavimo rūmų kontrolinis ženklas, patvirtinantis tauriųjų metalų grynumą medaliuose. Aplink medalį įrašas: MANTAGAILIŠKIS (šio žaidimo kilmės vieta), MONTYGAIJŁO (pirmasis Mantagailiškio dvaro savininkas) ir MONTEBALL (žaidimo pavadinimas).
Žaidimas unikalus, skirtas visiems
Žaidimas „Monteball“ buvo sukurtas ir užpatentuotas 2010 metais, nors įspūdingo reljefo Mantagailiškio dvaro teritorijoje iš pradžių buvo manyta daryti golfo aikštyną. Dabar akivaizdu, kad sprendimas buvo teisingas, nes žaidimas nėra sudėtingas, sportiškai azartiškas, tinka ir patinka absoliučiai bet kokio amžiaus žmonėms.
Paties žaidimo principas panašus į golfo, tik jis vyksta ne su lazdomis, o kojomis ir į futbolo kamuolį panašiu kamuoliu. Laikantis „Monteball“ žaidimo taisyklių reikia per kuo mažiau spyrių nuo starto žymos įmušti kamuolį į duobutę. Tai fiziškai nėra sudėtinga, bet galiausiai reikia tikslumo, tam tikro žaidimo ritmo pajutimo, o kartais ir strategijos, nes aikštyne auga medžių, yra karstinių įgriuvų ir kitų kliūčių. Įdomus žaidimo taisyklių punktas – draudžiami necenzūriniai žodžiai. Už juos skiriami baudos taškai. Taigi, nors azartas žaidimo metu ir didėja, bet etiketas ir pagarba kitiems bei žaidimą vedančiam teisėjui išlieka.
Kaip minėta, žaidimas tinka bet kokio amžiaus žmonėms ir jam nereikalingas fizinis pasiruošimas. Tiesa, žaidžiant pilną 14 duobučių žaidimą užtrukti galima ir geras porą valandų, tad pabuvimas gryname ore ir lengvas fizinis pajudėjimas – garantuotas. Ne veltui šį žaidimą jau pamėgo šeimos, įmonių kolektyvai ir draugų kompanijos. Bendra veikla, fizinis aktyvumas ir buvimas nuostabios gamtos apsuptyje labai tvirtina žmonių tarpusavio ryšį, skatina tiesioginį gyvą bendravimą, kurį šiais laikais, deja, jau per dažnai keičia bendravimas skaitmeniniais būdais.
Čempionatas įsibėgėjo, kvietimas prisijungti
Į antrąjį „Monteball“ žaidimo čempionatą užsiregistravo ir pirmuosius įskaitinius atrankinius žaidimus jau sužaidė 50 komandų. Kol kas aukščiausias rezultatas yra per 330 taškų iš galimo 720 taškų maksimumo.
Įskaitinės komandų varžybos vyks iki rugsėjo mėn. 21 dienos imtinai. Į jas gali registruotis bet kokios sudėties komandos, kurios gali sužaisti net po kelis įskaitinius žaidimus. Tad jei pirmas blynas pasirodys prisvilęs, bandyti sužaisti ir pasigerinti rezultatą galima dar kartą. Į čempionato įskaitą bus įtrauktas geriausias komandos pasirodymas.
Komandoms sužaisti keletą įskaitinių žaidimų galima dėl elementarių priežasčių. Kaip ir kiekviename sporte ar žaidime, būna sėkmingesnių ir prastesnių dienų. Taip pat rezultatą gali lemti oro sąlygos, o žaidžiantiems pirmą kartą reikia žaidimą ir „prisijaukinti“. Tiesa, finaluose jau bus žaidžiama po sykį ir iškart teks pademonstruoti pačią geriausią savo versiją.
Žaidimo sumanytojas atskleidžia ir keletą svarbių detalių, padėsiančių pasiekti geresnių rezultatų. Pirmiausia, reikia patogios avalynės (šlepetės tikrai netinka). Antra, geros nuotaikos ir pozityvo, kuris tikrai yra labai svarbus, o trečia – atkaklumo ir vienas kito palaikymo tais momentais, kuomet seksis ne visai taip, kaip norisi.
Daugiau apie vykstantį čempionatą galite sužinoti: Internetinėje svetainėje:
www.monteball.eu
Facebook puslapyje „Monteball“ Mantagailiškio dvaro žaidimas