Šią savaitę automobiliu netoli Nemunėlio Radviliškio važiavusi moteris buvo nustebinta, kai ant kelio pastebėjo ramiai vaikštančią stirną.
Žvėrelis buvo visiškai nebaikštus – jis prisileido ir net nebandė pasitraukti nuo automobilio, ramiai stovėjo, kol žmonės išsitraukę mobiliojo ryšio telefonus jį filmavo.
„Man vyras sako, kad stirna galėjo rapsų prisivalgyti ir apsinuodyti“, – kalbėjo žvėrelį nufilmavusi moteris.
Ji svarstė, ką tokiu atveju reikia daryti – ar dėl stirnos kur nors kreiptis, ar palikti ją ramybėje.
„Laukinis gyvūnas ne iš gerumo prisileidžia žmogų. Tokių dalykų pasitaiko. Jei stirna ėda tik rapsą, jos skrandis užsikiša. Jei ji užėda dar ir šakelių, skrandis išsivalo“, – komentavo Biržų rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Juozas Šuminas.
Medžiotojai tokiu atveju stirnų pataria nemaitinti, nuvaryti jas nuo kelio ir palikti ramybėje. Jokiu būdu nebandyti jų vežtis į namus.
„Viską reikia palikti gamtai“, – sakė J. Šuminas.
Biržietis aplinkosaugininkas Artūras Griška sako, kad variantų, kodėl stirna gali taip elgtis, gali būti daug.
Ji gali būti užauginta namuose nuo mažumės arba išaugusi netoli žmogaus kaimynystės. Tad ji pati nusistato ribas, iki kokių jaučiasi saugi.
Taip pat žvėrelis gali būti apatiškas ir sergantis. Tokiu atveju jis tikisi pagalbos arba į žmogaus artumą nereaguoja dėl savo būklės. Liga laikomas ir apsinuodijimas rapsu.
„Gyvūną reikia palikti natūralioje aplinkoje. Nebent kreiptis į veterinarijos gydytoją“, – sakė aplinkosaugininkas.