Kartais stebint Biržų viešąsias erdves ir jose dažnai sėdinčius tam tikro svaigaus gyvenimo būdo asmenis tenka pagalvoti, ką gi veiktų policijos pareigūnai, jei jų nebūtų?
Dažnai prie tokių besibūriuojančių ar kitus žmones užkabinėjančių girtų asmenų sustoja policijos pareigūnų ekipažai. Vienais atvejais jiems surašo protokolus, kitais – išvežioja į namus. Dar tenka narplioti tik jiems patiems suvokiamus „detektyvus“.
Raudojo sugyventinis ir jo draugas
Panaši situacija ketvirtadienio vakare susiklostė Biržuose.
Bendruoju pagalbos telefonu paskambinęs šaukėsi pareigūnų pagalbos vyras, vardu Renatas. Raudantis vyriškis sakė norintis pranešti apie žmogaus pagrobimą.
Jis sakė, kad su sugyventine Oksana buvęs prie Biržų pilies. Neslėpė, kad abu buvo išgėrę alkoholio.
Pasak Renato, iš automobilio BMW išlipo trys vyrai, pačiupo jo gyvenimo draugę ir prievarta įsodinę į automobilį ją kažkur išsivežė.
Vyras dejavo, kad jo sugyventine tie pagrobėjai gali pasinaudoti, nes ji yra išgėrusi.
Į vietą, kur įvyko papasakotas pagrobimas, atvykęs policijos ekipažas apklausė Renatą. Jis apie įvykį ašarodamas pasakojo ne vienas – šalia jo sėdėjo išgėręs ramentais ginkluotas bičiulis, jis taip pat raudojo, gailėdamas pagrobtos moters.
Pagrobimas – dalykas rimtas. Iškart pradėta dingusios moters paieška.
Paprašo parvežti į namus
Renatą ir Oksaną dėl tam tikro gyvenimo būdo ir pomėgio kviesti policiją pareigūnai jau žino. Dažniausiai pora policijos pagalbos paprašo naktį. Praneša, kad jie yra mušami. Atskubėjusiems policijos pareigūnams pasisako juos iškvietę melagingai ir paprašo, kad juos parvežtų į namus. Pora dažniausiai laikosi svetimoje sodyboje Šlepščių kaime.
Dažniausiai policijos pareigūnai už melagingą iškvietimą surašo administracinės teisės pažeidimų protokolus.
Bet porą parveža iki namų Šlepščiuose, nes baiminasi, kad girti sugyventiniai patamsyje šlitinėdami po važiuojančia mašina nepalįstų.
Šįkart situacija buvo kitokia: pranešta, kad moteris pagrobta nežinomų asmenų.
Sandėliuke ant čiužinio
Pareigūnai klausinėjo žmonių, galėjusių matyti Oksaną. Buvo aišku, kad ji į Šlepščius tikrai nenuėjo.
Po kurio laiko patikrintas Biržų miesto centre, netoli pilies esančios Ežero gatvės 4 namas ir jo prieigos. Buvo žinoma, kad šiltuoju metų laiku šie veikėjai tingėdami eiti į Šlepščius kartais apsinakvoja.
Tiesa, buvo akivaizdu, kad į buvusį gyvenamąjį namą niekas įlįsti negali. Jis neseniai nupirktas naujų šeimininkų, o durys ir langai užkalti, kad niekas po vidų nelandžiotų.
Bingo! Oksana rasta gyva ir sveika šalia šio namo esančiame sandėliuke. Ji ramiai miegojo ant patiesto čiužinio ir apie pagrobėjus nieko nežinojo.
Tuomet ir Renatas pripažino, kad jam per girtumą galėjo pasivaidenti, jog jo draugė pagrobta. Ir džiaugėsi, jog ją pagaliau pavyko surasti…
Buvo įkritusi į konteinerį
Tai jau ne pirma kurioziška situacija, į kurią pateko Oksana ir jos gyvenimo draugas. Prieš kurį laiką ugniagesiai skubėjo į Rinkuškius, kai Oksana ieškodama „pūslių“ įkrito į šiukšlių konteinerį ir iš jo nebegalėjo išlįsti be kitų pagalbos…
Su šiais žmonėmis dažnai susiduriantys policijos pareigūnai svarstė, kas jiems galėtų padėti. Juk yra daugybė socialinių tarnybų ir institucijų, kurios tarsi turėtų padėti šiems pavargėliams.
Jie užėjus gerumo priepuoliui pripažįsta, kad reikėtų gydytis nuo priklausomybių, bet kartu suvokia, kad tam, jog būtų priimti gydytis, turi mažiausiai 10 dienų išbūti blaivūs. O tai misija neįmanoma.
Šiandien galima tik pasiguosi tuo, kad Oksanos vaikai yra globojami valstybės, tad yra saugūs ir prižiūrėti. O visa kita – Dievo valioje?