Įvairiuose vaisiuose, uogose ir daržovėse gausu vitaminų, mineralų ir kitų žmogaus organizmui naudingų medžiagų. Šiuos produktus galima ne tik valgyti, bet ir spausti iš jų sultis. Sulčių nauda sveikatai ir bendrai visam organizmui tokia pati, kaip ir valgant šviežius vaisius, daržoves ir uogas.
Teigiama, kad tiems, kurie kasdien išgeria bent vieną stiklinę įvairių sulčių, nereikia papildomai maisto papildų, nes organizmas aprūpinamas būtinosiomis medžiagomis. Kuo gi sultys tokios naudingos?
Bananų sultys atstoja energetinį batonėlį
Bananų sultys naudingos tuo, kad organizmui suteikia energijos ir padeda palaikyti gerą raumenų būklę, kadangi šiuose vaisiuose gausu kalio. Šis mikroelementas reikalingas tinkamai raumenų būklei ir funkcionalumui palaikyti, padeda atgauti jėgas po intensyvios fizinės veiklos.
Ananasų sultyse gausu maistinių medžiagų
Ananasų sultyse gausu vario, mangano, vitaminų B6, C, tiamino, folio rūgšties, kalio, magnio. Išgėrę bent vieną stiklinę šių sulčių, aprūpinsite organizmą naudingomis medžiagomis, kurios padeda stiprinti imunitetą, kaulų būklę, kovoti su senėjimo procesais.
Juodųjų serbentų sultys naudingos smegenų veiklai
Juodųjų serbentų sultys naudingos smegenų veiklai dėl jose esančių vitaminų C, A, B1, B5 ir B6, mineralinių medžiagų – fosforo, geležies, kalcio, vario.
Šaltalankių sultys – vitaminų ir mineralų šaltinis
Šaltalankių sultyse gausu flavonoidų, omega-3, 6, 7 ir 9 riebalų rūgščių, vitaminų C, A ir E, karotenoidų, polifenolinių junginių. Šaltalankių sultys prisideda prie bendro organizmo imuniteto stiprinimo, gražios ir sveikos odos išsaugojimo, širdies ir kraujagyslių sveikatos.
Apelsinų sultys populiariausios visame pasaulyje
Apelsinų sultyse gausu maistinių medžiagų – vitamino C, folio rūgšties, kalio, magnio, flavonoidų, karotenoidų – kurios padeda sustiprinti organizmo imuninę sistemą ir atsparumą įvairioms infekcijoms.
Kuo naudingos kviečių želmenų sultys?
Kviečių želmenų sulčių nauda – jos padeda organizmui apsisaugoti nuo laisvųjų radikalų. Jose gausu antioksidantų, vitaminų E ir B, chlorofilo ir kitų medžiagų, padedančių stiprinti organizmą.
Bulvių sultys – grožiui ir sveikatai
Bulvių sultyse gausu: vitaminų B2, B6, PP, K, E, C, provitamino A, mineralinių medžiagų – kalio, fosforo, kalcio, geležies, magnio, organinių rūgščių ir karoteno. Todėl jos naudingos tiek sveikatai, tiek grožiui.
Moliūgų sultys – itin maistingos
Moliūgų sultys naudingos ir maistingos. Jose gausu vitaminų A, B1, B2, B6, C, E, beta karoteno, mineralų – kalio, fosforo, kalcio, magnio, geležies, sacharozės, organinių medžiagų, angliavandenių ir tam tikrų gyvybiškai svarbių druskų bei baltymų. Kasdien rekomenduojama išgerti po pusę stiklinės moliūgų sulčių.
Spanguolių sultys – organizmo valymui
Spanguolių sultyse gausu antioksidantų, saugančių organizmą nuo laisvųjų radikalų susidarymo.
Obuolių sultys – gražiai ir švytinčiai odai
Obuolių sultyse esantys vitaminai C ir B1, taip pat kalis, kalcis, antioksidantai ir kitos medžiagos padeda organizmui kovoti su senėjimo požymiais.
Morkų sultys naudingos regėjimui
Morkų sultys naudingos regėjimui dėl jose esančio vitamino A. Tačiau šiame gėrime taip pat galima rasti ir kitų vitaminų bei mineralų, kurie stiprina net tik regėjimą, bet ir visą organizmą.