Lietuvos ūkininkių draugijos (LŪD) Biržų rajono skyriaus koordinatorė Genovaitė Valeckienė ir aktyvistės gegužės 17 d. sulaukė viešnių iš LŪD Kupiškio rajono Salamiesčio, Panevėžio ir Zarasų rajonų skyrių. Delegacijas ir jų vadoves pasitiko iš Kauno atvykusios LŪD vadovė Algimanta Pabedinskienė ir moderatorė Vilma Dainienė, visus šiltai ir svetingai priėmė ir sudarė kuo puikiausias sąlygas numatytam seminarui-diskusijai avininkystės ūkio šeimininkai Kristina ir Jūris Milišiūnai.
Gausus atvykusiųjų būrys po registracijos ir intriguojančios užduotėlės jaukioje konferencijų jurtoje neturėjo kada nuobodžiauti. Po lakoniškų A. Pabedinskienės ir G. Valeckienės sveikinimo žodžių darbui nuteikė medijos su užduotimis ir moderatorė V. Dainienė. Lektorė pirmiausia sukūrė laisvą, nevaržančią aplinką, organizavusi atsipalaidavimo pratimų. Po to pasiūlė į mobiliuosius telefonus įsivesti programėlę, su kuria klausytojai galėjo dalyvauti interaktyvioje apklausoje, jos paskatinti, viešai pasisakyti. Socialinio dialogo temos nagrinėjimas buvo gyvas, iliustruotas skaidrėmis, pagrįstas gyvenimiškais pavyzdžiais. Algimantos klausimas „Ką mes galime bendrystėje?“ sujudino salę. Norinčių pasisakyti, pasidalyti skyrių veiklos patirtimis, netgi paskaityti (neplanuotai) savo eilėraščių susidarė, anot rašytojos Žemaitės, visa kupeta. Kalbėjo senbuvės ir naujokės, išryškėjo naujos retesnės veiklos, nauji talentai, kūrybiniais darbais puošiantys bendruomenių aplinkas. Nuo biržiečių grupės pasisakė Gulbinų etnografinio ansamblio „Močiutės“ vadovė Valerija Taurienė.
Ji plačiai papasakojo apie 61-erius metus gyvuojantį ansamblį, kuris neapsiriboja tik dainomis. Valerija paminėjo rajono ūkininkių telkimo pradininkes Nijolę Šatienę, Genovaitę Valeckienę, nemažai ir jai pačiai teko prisidėti prie šio judėjimo. Prie seminaro temos apibendrinimo prisidėjo ir kiekviena dalyvė, renginio pradžioje ant lapelio užrašiusi savo vardą bei LŪD veiklos prasmę išreiškiantį žodį. Iš daugiau nei 60 lapelių burtų keliu buvo ištraukta per 10 žodžių – loterijos laimėtojų, sudariusių koliažą: draugystė, pagarba, kūrybiškumas, sutelktumas, bendravimas ir kt.
Seminaro dalyviams koncertavo Gulbinų etnografinis ansamblis „Močiutės“, Smilgių liaudies muzikos kapela „Lakštutė“ (vadovė Danguolė Plentauskienė). Kristinos Milišiūnienės pasakojimai ekskursijoje po edukacijos, avinukų ekspozicijos jurtas labai sudomino atvykėles, o ūkio šeimininkų patiekta sriuba padvelkė kaimo gėrybėmis, nuoširdumu ir svetingumu.
Pertraukėlėse moterys dalijosi sumanymais, kilusiomis idėjomis, dovanėlėmis, aplinkui tvyrojo bendrystės aura, kurią Genutė pavadino sielą gydančiu balzamu. Atsisveikindama A. Pabedinskienė pakvietė ūkininkes atvykti su naujais nariais, naujais darbais į šalies LŪD konferenciją Kaunan spalio mėnesį.