• Prenumerata
  • Reklama
  • Taisyklės
  • Kontaktai
Penktadienis, 9 gegužės, 2025
No Result
View All Result
Biržų laikraštis "Šiaurės Rytai"
  • Pradinis
  • Aktualijos
    • Biržų naujienos
    • Kaimas
    • Verslas
    • Kriminalai
    • Sveikata
    • Sportas
    • Linksmieji tyrimai
  • Nuomonės
    • Komentarai
    • Politikų tribūna
    • Piliečių balsas
    • Atgarsiai
    • Jaunimo balsas
  • Žmonės
  • Kultūra
    • Kultūros įvykiai
    • Švietimas
    • Projektai
    • Jungtys
    • Laikas su Dievu
    • Bulvaras
    • Konkursai
  • Renginiai
  • Skelbimai
  • Kontaktai
  • Naudinga
  • Pradinis
  • Aktualijos
    • Biržų naujienos
    • Kaimas
    • Verslas
    • Kriminalai
    • Sveikata
    • Sportas
    • Linksmieji tyrimai
  • Nuomonės
    • Komentarai
    • Politikų tribūna
    • Piliečių balsas
    • Atgarsiai
    • Jaunimo balsas
  • Žmonės
  • Kultūra
    • Kultūros įvykiai
    • Švietimas
    • Projektai
    • Jungtys
    • Laikas su Dievu
    • Bulvaras
    • Konkursai
  • Renginiai
  • Skelbimai
  • Kontaktai
  • Naudinga
No Result
View All Result
Biržų laikraštis "Šiaurės Rytai"
No Result
View All Result

Vaidintojai atsisako dirbti kartu su politikuojančia ir besiplūstančia režisiere

Autorius: Jurgita Morkūnienė
2023-04-13
Kategorija: Aktualijos, Biržų naujienos
A A
Vaidintojai atsisako dirbti kartu su politikuojančia ir besiplūstančia režisiere

Nemunėlio Radviliškio meno mėgėjų pastatytas spektaklis pagal B. Dauguviečio „Žaldokynę“ sulaukė anšlago. Bet jis greičiausiai nebebus vaidinamas, nes dalis aktorių atsisakė dirbti su režisiere Dalia Matusevičiene (kairėje). Žydrūno Maniko nuotr.

Share on FacebookShare on Twitter

Pastaruoju metu Biržams nesiseka su teatrais ir teatralais. Režisieriai ir aktoriai dirba gerai, spektaklius parodo puikiai, jie sulaukia anšlaginių pasirodymų.
Bet akivaizdu, kad iškyla žmogiškosios problemos. Šįkart atėjo žinia iš Nemunėlio Radviliškio – miestelio teatro vaidintojai sulaukė tokių režisierės užgauliojimų, po kurių jie turėti reikalų su tokia kultūros darbuotoja nebepageidauja.

Prieš kurį laiką savo veiklą sustabdė Biržų kultūros centro Boriso Dauguviečio mėgėjų teatras. Jam nebevadovauti nutarusi režisierė Vita Vorienė savo sprendimą motyvavo tuo, kad jai nesuteikiamos galimybės repetuoti.
Dabar keista situacija klostosi Nemunėlio Radviliškyje.
Biržų kultūros centro Nemunėlio Radviliškio skyriaus dramos mėgėjų teatro kolektyvas „Žiburys“ pastatė spektaklį „Kaip padaryti senų biržietiškų girtų alų“ pagal Boriso Dauguviečio pjesę „Žaldokynė“.
Šio spektaklio režisierė – meno vadovė Dalia Matusevičienė.
Šiemet buvo parodyti penki spektakliai, sulaukę didelio susidomėjimo. Bet staiga didelė dalis teatre nuo seno vaidinančių žmonių atsisakė dirbti su režisiere.

Liepė stotis ir važiuoti
D. Matusevičienės vadovaujamas teatras spektaklius stato jau dešimtį metų.
Šiemet buvo pastatytas spektaklis pagal B. Dauguviečio „Žaldokynę“.
Deja, greitu metu turėjęs pasirodyti Anglininkuose kolektyvas į tą kaimą nebevyks.
Spektaklis nebebus rodomas ir gegužės mėnesį Kupiškyje vyksiančiame respublikiniame meno mėgėjų teatrų festivalyje. Mat atsisakė vaidinti kai kurie artistai.

Spektaklyje vaidinantys aktoriai piktinosi režisierės grubiu ir neadekvačiu elgesiu su jais.
Incidentas įvyko balandžio 2 dieną Rokiškio rajono Laliūnų kaimo bendruomenės renginyje. Po spektaklio aktoriai buvo pakviesti pasisėdėti prie bendro stalo. Visi susėdo, bet nespėjus suvalgyti bandelės ir išgerti kavos, režisierė visiems atvykėliams liepė stotis ir važiuoti į namus.
„Vairuotojas net kavos neišgėrė. Nors nebuvo jokio reikalo skubėti“,- apie situaciją kalbėjo pagrindinis spektaklio aktorius, Biržų viešosios bibliotekos Jono ir Adolfo Mekų centro darbuotojas Evaldas Timukas. Jis pabrėžė, kad niekas jų nėra taip pabrėžtinai nuo stalo pakėlęs, o ir tonas buvo nekorektiškas.

Išvadino „sušikta žvaigžde“?
Pasak E. Timuko, lauke prie svetimų žmonių meno vadovė aktorius iškoneveikė. Važiuojant jokio kultūros darbuotojos atsiprašymo nesulaukta. Negana to, vėliau aktorius ji vėl išvadinusi visokiais žodžiais.
„Kultūros darbuotojas neturėtų taip elgtis. Mūsų režisierė talentinga, moka dirbti savo darbą. Bet tądien jos elgesys buvo nedovanotinas. Gal režisierė pervargo. Kiekvienam būna juodų dienų, bet visada galima atsiprašyti. To ji nepadarė. Kai kurie aktoriai labai įsižeidę. Kitų nuomonės nežinau, bet manęs nebebus to kolektyvo veikloje“, – kalbėjo E. Timukas.

Įvairiomis meno akcijomis, visuomeninėmis iniciatyvomis garsėjantis Evaldas Timukas įsižeidė, kai D. Matusevičienė jį išvadino „sušikta žvaigžde“ ir netgi alkoholiku. Visokiais žodžiais buvo iškoneveikti ir kiti savo nuomonę režisierei pasakę aktoriai, o režisierė rėkdama pabrėžė, kad ji yra vadovė ir jos reikia klausyti.
E. Timukas neslėpė, kad jis yra įžeistas tokio elgesio. Jis pabrėžė, kad visi spektaklio aktoriai eidami vaidinti aukoja savo laiką, energiją, tad su jais neturėtų būti elgiamasi taip neadekvačiai ir nepagarbiai.

Pašnekovas sakė girdėjęs, kad D. Matusevičienė neva žada jį duoti į teismą, esą būtent jis ją visaip išvadinęs. Tačiau to, anot E. Timuko, tikrai nebuvo.
Kai kurie įvykio dalyviai minėjo turintys įrašą, kuris įrodo, kaip D. Matusevičienė su jais elgėsi. Pasak jų, jei šį įrašą duotų išklausyti meno vadovės tiesioginiams vadovams, jai grėstų ir atleidimas iš darbo.
Kai kurie minėjo ir vieną galimą šio konflikto kaltininką – alkoholį.

Kultūrą sumaišė su politika?
Spektaklyje vaidinantis pensininkas, aktyvus Nemunėlio Radviliškio miestelio žmogus Petras Venslovas patvirtino, kad incidentas įvyko.
„Ir aš nebevaidinsiu šiame teatre. Visi atsisakėme. Per daug meno vadovė turi darbų. Politiką sumaišė su kultūra. Norėjo į rajono savivaldybės tarybą įlįsti, bet čia ne politika“, – svarstė P. Venslovas.

Jis dar praėjusį ketvirtadienį planavo užeiti pas Biržų kultūros centro direktorių Romą Lesevičių ir jį informuoti apie kultūros darbuotojos elgesį. Kadangi nesuspėjo, tad tai padaryti ketinantis artimiausiu metu.
P. Venslovas kalbėjo, kad miestelio žmonės turi nužiūrėję jauną merginą, kuri jau ir dabar dirba su vaikais ir jaunimu.
„Jei tik direktorius sutiks, siūlysime įdarbinti šią vietinę mergaitę“, – sakė P. Venslovas.

Kai pasibaigia pagarba, prasideda pykčiai
Germaniškyje gyvenanti ir spektaklyje vaidinanti seniūnaitė Lina Grigaitė-Raižienė mano, kad režisierė tiesiog pervargo. „Renginys po renginio. Mes, žmonės, pervargstame“, – sako germaniškietė.
Aktorė minėjo, kad režisierė jos atsiprašė už savo elgesį. Tiesa, ne iš karto.
„Reikėjo laiko, kad ji pripažintų savo kaltę“, – sakė L. Raižienė.

Aktorė mėgėja kalbėjo, jog teatro kolektyvas yra kaip šeima, todėl ir ji nenorinti iš kolektyvo nešti šiukšlių. Anot jos, visose šeimose būna nesutarimų ir pykčių.
Germaniškietė pabrėžė, kad kolektyvo nariai supyko ne dėl to, jog D. Matusevičienė jiems liepė skubiai keltis nuo stalo.
„Mes visi esame lygūs – ar žemdirbiai, ar aukšto mokslo žmonės. Mes vaidiname, esame kolektyvas, tad turime gerbti vienas kitą. Kai pasibaigia pagarba, prasideda pykčiai“, – kalbėjo Germaniškio seniūnaitė.

Per greit pakėlė nuo stalo?
Biržų kultūros centro direktorius Romas Lesevičius teigė nieko tikslaus apie incidentą tarp meno vadovės D. Matusevičienės ir spektaklio aktorių nežinantis.
Jis žino tik tiek, kad prieš Velykas D. Matusevičienė paprašė savaitės atostogų. Ji motyvavo, kad prastai jaučiasi. Kultūros darbuotoja atostogaus iki gegužės 12 dienos.
Dar prieš paprašydama atostogų D. Matusevičienė direktoriui buvo parašiusi prašymą, kad jai būtų sumažintas darbo krūvis. Direktorius šį prašymą buvo patvirtinęs. Bet po kurio laiko meno vadovė persigalvojo.

R. Lesevičius tikėjosi susisiekti ir su D. Matusevičiene, ir su vaidintojais, kad išsiaiškintų situaciją.
„Žiūrėsime, kažką lipdysime, jei bus įmanoma tai padaryti“, – sakė R. Lesevičius.
D. Matusevičienė direktoriui paaiškinusi, kad po spektaklio Rokiškio rajone aktoriai susėdę prie stalo, o ji pamačiusi, kad kiti bendruomenės senyvi žmonės ramsto sienas ir neturi kur atsisėsti. Todėl labai gražiai paprašiusi visiems keltis ir važiuoti į namus. Juolab kad kvietusieji į svečius bendruomenės nariai jiems lauknešėlį į kelionę įdėjo.
„Kai kam pasirodė, kad ji per greitai visus pakėlė nuo vaišių stalo“, – taip incidento esmę suprato R. Lesevičius.

Kas nori – eina, kas nenori – ne
„Tai vidinis kolektyvo reikalas, o kiekviename kolektyve būna nesusipratimų. Reikia viduje išsiaiškinti, o ne kreiptis į spaudą“, – apie įvykusį konfliktą kalbėjo meno vadovė Dalia Matusevičienė.
Ji pabrėžė, kad spektaklio aktoriai nėra profesionalai, ir kas nori, eina vaidinti, kas nenori, neina.
„Kalbėsimės, aiškinsimės, kas nutiko“, – nedaugžodžiavo režisierė.

Kandidatavo į savivaldybės tarybą
Už kultūros sritį atsakinga Biržų rajono mero pavaduotoja Audronė Garšvaitė apie incidentą tarp Nemunėlio Radviliškio dramos kolektyvo narių sakė nieko nežinanti.
Ji žino, kad Dalia Matusevičienė seniau darbo metu yra važinėjusi į mitingus, susijusius su šeimų maršais, ir vykdžiusi kitokias veiklas. Tuomet ji buvo prašiusi kultūros centro direktoriaus Romo Lesevičiaus pavaldinę pakontroliuoti, kad nebūtų pažeidžiami darbo įstatymai. Pasak vicemerės, po to jokių žinių apie D. Matusevičienės netinkamą elgesį negavusi.

D. Matusevičienė dalyvavo komiteto „Biržų atgimimas“ veikloje, kandidatavo į Biržų savivaldybės tarybą. Jos straipsniai dažnai publikuojami Biržų rajono laikraštyje „Biržiečių žodis“, kurio vienas iš savininkų yra „Biržų atgimimo“ lyderis, buvęs kandidatas į savivaldybės merus Kęstutis Isakas.

ShareTweetSend
Senesnis įrašas

Išradingi velykautojai

Kitas įrašas

Futbolo klubas „Širvėna“ pradeda istorinį sezoną

Susiję straipsniai

Burbiškio dvaro Tulpių žydėjimo šventėje –  nuo Barboros Radvilaitės iki „The Roop“

Burbiškio dvaro Tulpių žydėjimo šventėje – nuo Barboros Radvilaitės iki „The Roop“

2025-05-07
Pavasarinis Biržų turgaus atgimimas

Pavasarinis Biržų turgaus atgimimas

2025-05-06
Gyvenimas gandrų apsuptyje

Gyvenimas gandrų apsuptyje

2025-05-06
Prezidento apdovanojimas – ramongalietei

Prezidento apdovanojimas – ramongalietei

2025-05-06
Kitas įrašas
Futbolo klubas „Širvėna“ pradeda istorinį sezoną

Futbolo klubas „Širvėna“ pradeda istorinį sezoną

Naujausi įrašai

  • Afiša
  • Burbiškio dvaro Tulpių žydėjimo šventėje – nuo Barboros Radvilaitės iki „The Roop“
  • Pavasarinis Biržų turgaus atgimimas
  • Gyvenimas gandrų apsuptyje
  • Linkėjo daugiau optimizmo ir mažiau optimizacijų

Skaitomiausi įrašai

  • Naujiena Biržuose: „Eglės sanatorija“ atidaro reabilitacijos centrą

    Naujiena Biržuose: „Eglės sanatorija“ atidaro reabilitacijos centrą

    0 shares
    Share 0 Tweet 0
  • Važiavo girtas į bityną

    0 shares
    Share 0 Tweet 0
  • Nori būti stiprus ir ištikimas savo šaliai

    0 shares
    Share 0 Tweet 0
  • Motinos džiaugsmas – geri vaikai

    0 shares
    Share 0 Tweet 0
  • Slauga: apie dideles problemas ir gerą naujieną

    0 shares
    Share 0 Tweet 0
  • Prenumerata
  • Reklama
  • Taisyklės
  • Kontaktai
Sprendimas: ITBrolis

© 2021 Visos teisės saugomos Siaure.lt

No Result
View All Result
  • Pradinis
  • Aktualijos
    • Biržų naujienos
    • Kaimas
    • Verslas
    • Kriminalai
    • Sveikata
    • Sportas
    • Linksmieji tyrimai
  • Nuomonės
    • Komentarai
    • Politikų tribūna
    • Piliečių balsas
    • Atgarsiai
    • Jaunimo balsas
  • Žmonės
  • Kultūra
    • Kultūros įvykiai
    • Švietimas
    • Projektai
    • Jungtys
    • Laikas su Dievu
    • Bulvaras
    • Konkursai
  • Renginiai
  • Skelbimai
  • Kontaktai
  • Naudinga

© 2021 Visos teisės saugomos Siaure.lt

Tvarkyti sutikimą dėl slapukų
Siekdami teikti geriausią patirtį, įrenginio informacijai saugoti ir (arba) pasiekti naudojame tokias technologijas kaip slapukus. Jei sutiksime su šiomis technologijomis, galėsime apdoroti duomenis, tokius kaip naršymo elgsena arba unikalūs ID šioje svetainėje. Nesutikimas arba sutikimo atšaukimas gali neigiamai paveikti tam tikras funkcijas ir funkcijas.
Funkcinis Visada aktyvus
Techninė saugykla arba prieiga yra griežtai būtina siekiant teisėto tikslo – sudaryti sąlygas naudotis konkrečia paslauga, kurios aiškiai paprašė abonentas arba naudotojas, arba tik tam, kad būtų galima perduoti ryšį elektroninių ryšių tinklu.
Parinktys
Techninė saugykla arba prieiga yra būtina teisėtam tikslui išsaugoti nuostatas, kurių neprašo abonentas ar vartotojas.
Statistika
Techninė saugykla arba prieiga, kuri naudojama tik statistiniais tikslais. Techninė saugykla arba prieiga, kuri naudojama tik anoniminiais statistikos tikslais. Be teismo šaukimo, jūsų interneto paslaugų teikėjo savanoriško įsipareigojimo ar papildomų įrašų iš trečiosios šalies, vien šiuo tikslu saugoma ar gauta informacija paprastai negali būti naudojama jūsų tapatybei nustatyti.
Rinkodara
Techninė saugykla arba prieiga reikalinga norint sukurti naudotojo profilius reklamai siųsti arba sekti vartotoją svetainėje ar keliose svetainėse panašiais rinkodaros tikslais.
Tvarkyti parinktis Tvarkyti paslaugas Tvarkyti {vendor_count} pardavėjus Skaitykite daugiau apie šiuos tikslus
Peržiūrėti nuostatas
{title} {title} {title}
Skip to content
Open toolbar Nustatymai

Nustatymai

  • Padidinti tekstąPadidinti tekstą
  • Sumažinti tekstąSumažinti tekstą
  • BespalvisBespalvis
  • KontrastasKontrastas
  • Neigiamas kontrastasNeigiamas kontrastas
  • Šviesus fonasŠviesus fonas
  • Žymėti nuorodasŽymėti nuorodas
  • Antraščių dydisAntraščių dydis
  • Reset Reset