Jau dvejus metus biržiečiai vakarus kviečiami praleisti smagiai – draugiškoje aplinkoje išmokti šokti. Šokių studijos „Šokių valanda“ įkūrėja Vida Kastanauskaitė Biržų Kaštonų pagrindinėje mokykloje veda porinių pramoginių bei linijinių šokių pamokas.
Nedrąsūs pirmieji žingsniai
Pasak V. Kastanauskaitės, susidomėjimas šokių užsiėmimais didelis, šiuo metu yra 3 grupės moterų linijinių šokių ir 2 grupės porinių pramoginių šokių, studijoje šoka apie 60 biržiečių. Nors moterų ateina ženkliai daugiau, tačiau mokytoja viliasi, kad su metais šokiai pritrauks ir daugiau vyrų. „Kai kurios moterys atsiveda savo vyrus. Jeigu jie jau ateina iki salės, dažniausiai jiems tai patinka. Iš tiesų pradžia gali būti nedrąsi, dažnai žmonės įsivaizduoja, kad šokiai – sudėtingas užsiėmimas, tačiau pamatę, kad tai paprasta, lengva ir smagu, pradeda mėgautis“, – pasakoja šokių studijos „Šokių valanda“ įkūrėja.
Šokiai lydi visą gyvenimą
Šokių mokytoja Vida Kastanauskaitė atvira – šokiai ją lydi visą gyvenimą, kitąmet šiai veiklai bus jau 30 metų. Visą gyvenimą dirbusi šokių mokytoja Vilniuje, ji prieš porą metų persikraustė į Biržus ir įkūrė šokių studiją. „Kiek žinau, Biržų kultūros centre vykdavo pramoginių šokių užsiėmimai, bet jų kitokia specifika, jie ruošdavo renginius, pasirodymus, o aš vedu pramoginių šokių užsiėmimus“, – sako V. Kastanauskaitė.
Pasak jos, pradinio lygio grupėje biržiečiai mokosi klasikinių pramoginių šokių: lėto valso, lėto fokstroto, tango, Vienos valso, kvikstepo, taip pat Lotynų Amerikos šokių: čia čia čia, sambos, rumbos, populiarus ir mėgstamas yra svingas – rokenrolo ir džaivo giminaitis.
Pašokti ateina įvairaus amžiaus žmonės
„Ateina labai įvairaus amžiaus žmonių. Vidutinis šokiais besidominčių žmonių amžius yra 40-50 metų, bet ateina ir 70-ties metų sulaukusių šokėjų, yra ir jaunesnių, kuriems 30“, – teigia šokių mokytoja. Pasak pašnekovės, šokantieji dalyvauja įvairiuose renginiuose. „Pramoginių šokių poroms rengiami šokių pokyliai, juose šokėjai turi galimybę pasipuošti vakarinėmis suknelėmis bei kostiumais, praleisti laiką su gyva muzika bendraminčių būryje“, – pasakoja V. Kastanauskaitė. Pasak vadovės, šokantieji studijoje susibūrę į bendruomenę, rengiami šokių savaitgaliai Palangoje. Dažnai žmonės derina laisvalaikį kartu – vyksta šokių vakarai, fone skamba muzika, šokantieji bendrauja tarpusavyje.
Kainos nesikandžioja
Pasak studijos „Šokių valanda“ vadovės, pamokos Biržuose apie 10 eurų pigesnės nei Vilniuje. „Keturių savaičių šokių pamokos žmogui kainuoja 32 eurus, Vilniuje analogiškoje studijoje kaina siekia 43-45 eurus, tai tikrai nemažas skirtumas“, – sako pašnekovė. Anot jos, kaina biržiečiams prieinama, pašnekovė teigė tik vieną kartą sulaukusi pastabos dėl kainos. „Natūralu, kad užsiėmimai senjorams nėra labai pigūs, tačiau ateina pašokti ir jų. Jeigu žmogus tikrai negali susimokėti, aš kviečiu jį kurį laiką šokti nemokamai, o kai gali, tuomet jis susimoka“, – teigia mokytoja. Anot jos, jei savivaldybė prisidėtų prie šokių studijos veiklos ir senjorus, neišgalinčius susimokėti už šią aktyvią veiklą, paremtų, būtų labai smagu.
„Jeigu žmonės grįžta šokti, vadinasi, šokiai jiems patinka“, – sako pašnekovė.
Be šokių studijos „Šokių valanda“, Biržuose jau penkerius metus veikia šokio namai „Pa.shock“, kuriuose biržiečiai mokosi šokti gatvės šokius.