„Yra kelios taisyklės, kurių nežinant geriau į gamtą neiti“, – taip šeštadienį Pabiržės bendruomenės namuose vykusią praktinę paskaitą pradėjo vaistininkas-žolininkas, lektorius, Žolinčių akdemijos viceprezidentas Marius Lasinskas.
Pirmoji taisyklė: prieš einant rinkti žolelių žmogus turi būti tinkamai nusiteikęs, pasiruošęs ir susikaupęs. Anot žolininko, seniau ir pasimelsdavo prieš žoliaujant, pasiruošdavo lininius drabužius, pagrodavo kanklėmis ar sutartines dainuodavo, su niekuo nesikalbėdavo, kad nepamestų savo svarbios minties.
Antroji taisyklė: būtina padėkoti gamtai, augalams ir medžiams, kurie savo gėrybėmis dalinasi su žmogumi. M. Lasinskas sako pats papildęs šią taisyklę – gamtai atsidėkoti galima paimant bent vieną šiukšlę, kurių pievose ir miškuose apstu.
Trečioji taisyklė: nerauti visų žolelių iš pievos. Pagal nerašytą tvarką nuo senų laikų įprasta sakyti – žmogui priklauso vienas ketvirtadalis. Kas liko – tas gamtos.
Žolininkas buvo atsivežęs puokštę populiariausių ir, kaip jis teigė, ypač naudingų kiekvieno žmogaus organizmui žolelių, kurias davė apžiūrėti renginio dalyviams. M. Lasinskas daug dėmesio skyrė gauromečio vaistingųjų savybių aptarimui. Pasak lektoriaus, nuo paties žmogaus požiūrio į vaistinguosius augalus priklausys, kaip jie padės išlikti sveikiems, o susirgus – greičiau pasveikti. „Tie, kas tiki vaistažolių galia, greitai sulauks pagalbos. Viskas mums gali padėti, jeigu tik eisime į gamtą atvira širdimi“, – kalbėjo vaistininkas. Jis mielai atsakė į auditorijos pateiktus klausimus. Renginio dalyviai ne tik gavo daug naudingos informacijos, bet ir buvo sužavėti atsakingo ir pagarbaus svečio požiūrio į gamtą, jos teikiamas dovanas. M. Lasinskas susirinkusiems pristatė ir šiais metais pasirodžiusią naujausią savo knygą „Vaistažolių pasakos. Ir sveikatos receptai visai šeimai“ – tai kelionė į stebuklingą vaistažolių pasakų pasaulį, kur pagrindiniai veikėjai yra augalai. Kalbėdamas apie savo knygas, pozityviu nusiteikimu ir gera nuotaika auditoriją užkrečiantis autorius pašmaikštavo, kad jos skirtos „vaikams iki 101 metų“.
Skaistė Stakionė, Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos Pabiržės struktūrinio padalinio vyresn. bibliotekininkė