Biržiečiai itin noriai ir aktyviai dalyvauja bibliotekininko Evaldo Timuko vedamose edukacinėse popietėse. Jis moko gaminti skrybėles iš natūralių medžiagų. O jų šiuo metų laiku gausu – tiesiog krenta nuo medžių po kojomis.
E. Timukas sakė, kad šiemet pavyko surengti penkis tokius užsiėmimus, kuriuose dalyvavo mažiausiai po aštuonis žmones. Jis trukdavo iki trijų valandų.
Bibliotekininkas yra baigęs floristiką, tad lapų rišimo technika ir kūrinių gaminimas iš gamtinių medžiagų jam ne naujiena. O susirinkusiems žmonėms pirmiausia reikia išmokti lapų rišimo technikos, kitų skrybėlių gamybos ypatumų.
Kadangi darbas ir kūryba trunka net kelias valandas, į vieną grupę susirinkę žmonės suspėja pasikalbėti įvairiausiomis temomis – apie gyvenimą, darbus, šeimas. Kartu jie diskutuoja ir apie tvarumą, gamtos ir rudens grožį.
Deja, itin populiarius edukacinius užsiėmimus pristabdė Evaldo liga. Dar daug kas norėtų sudalyvauti šiuos užsiėmimuose, bet, pasak bibliotekininko, tam jau nelabai tinkamas metas.
„Skrybėlių rišamoji medžiaga yra kotai, jie jau trūkinėja. Lapai dabar jau šlapi, pakaitę, nebe tokie lankstūs. Tad kitoms edukacijoms reikės laukti kitų metų. Galbūt – vasaros“, – sakė E. Timukas.
Jis planuoja biržiečius mokyti gaminti skrybėles iš žalių medžio lapų ir jas dovanoti, tarkim, per Jonines. Tokios dovanos itin populiarios kaimyninėje Latvijoje.
Ateityje edukacijų metu plačiau bus kalbama apie garsųjį biržietį Joną Meką, nes jo skiriamasis bruožas buvo ne tik filmavimo kamera, bet ir skrybėlė.