Kalbantis apie masažo paslaugas bažnyčioje aiškėjo, kad metodistų maldos namuose trūksta ne tik šilumos, bet ir demokratijos.
Viešinama žinia, kad Biržų jungtinėje metodistų bažnyčioje, esančioje Kęstučio gatvėje, bus atliekami termomasažai, sulaukė susidomėjimo. Socialiniuose tinkluose pasirodė ir linksmų komentarų. Kažkas pasijuokė – esą „iki to prigyvenom – masažų su laiminga pabaiga bažnyčioje“.
Bažnyčioje siūlomų paslaugų efektas – gera savijauta, atsipalaidavimas, „laikas sau“.
Nuo vasario 5 dienos termomasažo paslaugas bažnyčios pastate teiks į Biržus atvyksiantis „Pačeriaukštės mobilus SPA“.
Pasak Pačeriaukštės bendruomenės pirmininkės Editos Čepokienės, iš pradžių į metodistų bendruomenės bažnyčią Biržuose bus atvežtos trys Pačeriaukštės bendruomenės termomasažinės lovos. Žmones priims mobilaus SPA darbuotojos iš Pačeriaukštės bendruomenės.
„Jeigu lovų poreikis bus didesnis, atvešime ir ketvirtąją“, – sako E. Čepokienė. Anot jos, termomasažinių lovų procedūrų jau sulaukė Medeikių, Parovėjos, Kilučių kaimuose.
Masažai – ne iš gero gyvenimo
Biržų metodistų bendruomenės pirmininkė Aida Kulbienė paaiškino, kad termomasažo lovos bus ne toje salėje, kurioje vyksta pamaldos. Pasak A. Kulbienės, bažnytinėms apeigoms naudojamas tik pirmasis pastato aukštas. Antrasis ir trečiasis skirti įvairioms veikloms.
Mobilus SPA įsikurs antrajame bažnyčios pastato aukšte.
„Mes tik džiaugiamės, kad kažkas šildys bažnyčios pastatą, kuris kone baigia užšalti. Mūsų bendruomenė maža, mes patys negalime sumokėti už brangiai kainuojantį šildymą dujomis“, – sako A. Kulbienė. Anot metodistų bendruomenės pirmininkės, patalpą, kurioje bus atliekami termomasažai, šildys elektriniai šildytuvai. Už energijos sąnaudas sumokės Pačeriaukštės bendruomenė.
„Jokių nuomos sutarčių nėra – bažnyčia gali gauti tik aukas. Būsime dėkingi už tiek, kiek gausime, jeigu paslauga pasiteisins“, – kalbėjo A. Kulbienė.
Nykstanti bendruomenė?
Religinei bendruomenei vadovaujanti A. Kulbienė sakė į bažnyčios veiklą įsitraukusi kartu su moksleive dukra. Mergaitė dalyvavo Rasos Murelienės vadovaujamame teatriuke, paskui – šios vadovės suburtame varpų ansamblyje.
Pasak A. Kulbienės, į bažnyčios veiklą ji įsitraukė kaip savanorė, dalyvavusi rengiant šventes, tvarkant bažnyčios patalpas, ruošiant ją pamaldoms.
„Taip iš savanorės išaugau iki lyderės“, – sako Biržų metodistų bendruomenės vadovė. Sykiu ji kalba apie sumažėjusį aktyvių bendruomenės narių ratą. Į pamaldas, vykstančias mėnesio paskutinį sekmadienį, tesusirenka apie 30 žmonių.
Pasak A. Kulbienės, aktyviausia bendruomenės narė – Regina Židonienė. Ji dabar yra viešosios įstaigos „Pagalbos centras“ vadovė. Minėta įstaiga ir bažnyčia – du atskiri juridiniai vienetai.
Bažnyčia neturi ateities
Metodistų bendruomenių veikla Lietuvoje buvo atnaujinta 1995 metais, o Biržuose – 1997 metais. Pirmoji metodistų bendruomenės kūrimo aktyvistė – šviesaus atminimo Danutė Šimonienė.
Įstaigos „Pagalbos centras“ veikloje besisukanti R. Židonienė sako, kad ji bažnyčioje apsilankanti tik tada, kai į pamaldas atvyksta kunigė Vala Karlson (Walla Carlson).
R. Židonienės vadovaujamo „Pagalbos centro“ veiklos lauke – trys vaikų dienos centrai (Biržuose, Pačeriaukštėje, Papilyje) ir neįgaliųjų grupės. Jas lanko įvairių religinių konfesijų tikintieji – katalikai, reformatai ir kt.
„Mes („Pagalbos centras“- red.) išgyvename patys. Stengiamės, ieškome rėmėjų, o jų metodistų bažnyčia neturi. Jie neturi netgi sąskaitos. Už tai atsakinga tik bažnyčios valdžia – Kauno jungtinė metodistų bažnyčia. Jie viskam vadovauja“, – be užuolankų kalba R. Židonienė.
Anot šios savo veikla žinomos moters, metodistų bažnyčia neturi ateities.
„Tokia mano nuomonė, kurią sakau atvirai“, – anonimiškumu nesidangsto R. Židonienė.
Kauno jungtinės metodistų bažnyčios vadovui superintendentui Remigijui Matulaičiui prisiskambinti nepavyko.