Biržų rajono futbolo klubas „Širvėna“ jau rytoj pradeda 2025 metų Lietuvos futbolo federacijos II lygos A diviziono čempionatą. Pirmasis varžovas – Kybartų „FK Sveikata“. Rungtynės bus žaidžiamos išvykoje.
Šiemet futbolininkams vasaros sezonas prasideda neįprastai anksti. Jam pasiruošti praktiškai nebuvo laiko, nes komanda neturėjo treniruočių lauke. Tiesa, draugiškos rungtynės jau buvo sužaistos ir jos „Širvėnos“ komandos vadovui Vytautui Stanulevičiui paliko neblogą įspūdį.
Naują sezoną „Širvėna“ pasitinka šiek tiek atjaunėjusi ir keliais žaidėjais papildžiusi sudėtį. Komandą papildė jauni žaidėjai iš Pasvalio ir Panevėžio klubų. Prie komandos jungias ir solidų patirties bagažą turintis Aivaras Bagočius, po traumų sugrįžtantys Tautvydas Eliošius, Edgaras Stankevičius, Edvardas Tamulevičius.
„Širvėnos“ klubas stengiasi ir išlaiko Biržų identitetą, o jo gretose matysime žaidžiantį ir ne vieną biržietį. Į futbolo aikštę bėgs Gailius Lansbergas, Ignas Kurklietis, Elmis Tamulėnas, Matas Gerulis, Vytenis Plentauskas, Kristupas Lebertavičius, Eimantas Tumasas, Ignas Valbasas. Nors su komanda jau svarsto atsisveikinti daug metų jai atidavęs Andrius Vitulis, tačiau galutinio „ne“ jis dar nėra ištaręs ir yra įtrauktas į komandos sąrašą, kaip ir dar keli biržiečiai.
„Kaip rodo patirtis, žaidėjų nebūna per mažai. Visos komandos konkurencingos, fizinis krūvis didelis, tad nenuostabu, kad dažnai pasitaiko ir traumų. Čempionatas bus atkaklus, gero lygio, dalyvaus 16 komandų. Mūsų siekiamybė – ne tik geras žaidimas, bet ir patekimas tarp šešių geriausių čempionato komandų“, – sakė V. Stanulevičius.
Biržų miesto stadione „Širvėna“ žais įpusėjus balandžio mėnesiui, nes dėl klimato sąlygų anksčiau jis negalės būti paruoštas žaidimui. Tuo tarpu antrasis čempionato susitikimas planuojamas Panevėžio dirbtinės dangos aikštyne.
„Sezono pradžia neįtikėtinai anksti, tad pirmas namų rungtynes sužaisime Panevėžyje. Tačiau stadioną sutvarkysime ir visos kitos rungtynės turėtų būti žaidžiamos pagal čempionato grafiką. Be to, yra rengiamas ir stadiono remonto projektas. Manau, svarbu pažymėti, kad Biržų rajono savivaldybė ne tik yra viena pagrindinių klubo rėmėjų, bet ir žvelgia į ateitį, rūpinasi infrastruktūra, kuri bus naudojama ne tik futbolo, bet ir kitų sporto šakų reikmėms. Taip pat jau daug metų Biržų futbolo klubo generaliniu rėmėju išlieka Audrius Jukna ir jo vadovaujama „Nordic proteins“ įmonė. Su kai kuriais smulkesniais rėmėjais klubas dar derina detales ir jų tebeieško“, – sakė komandos vadovas.