Nugyventa strateginės mokyklos IT bazė, neatsakingas pedagogų požiūris į tyrimą ir kitos mokyklų problemos minėtos svarstant ugdymo įstaigų 2021 metų veiklos ataskaitas.
Laikinas direktorius, pasenusi kompiuterinė įranga, duobėtas kiemas
Biržų rajono savivaldybės taryba tvirtino ugdymo įstaigų veiklos ataskaitas.
Svarstant „Saulės“ gimnazijos veiklą pirmiausiai iškilo klausimas dėl vadovo.
„Kaip sekasi su tais konkursais?“ – klausė Andrius Budriūnas.
„Gaila, gimnazija dar šiandien be vadovo“, – atsakė savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Eugenijus Januševičius. Konkursas turėtų įvykti kovo mėnesį.
Į Daliaus Jakubėno klausimą, ar jau yra bent vienas pretendentas, atsakyta, kad šito reikėtų teirautis Personalo skyriuje, kur priimami dokumentai konkursui.
Kalbant apie gimnazijos perspektyvas prabilta ir apie itin prastą gimnazijos IT bazę. Apie tai kalbėta ir po komitetų posėdžių, kompiuterinė įranga vadinta „nugyventa“.
Pasak laikinojo gimnazijos direktoriaus Vaidoto Butkevičiaus, numatytas visos kompiuterinės įrangos atnaujinimas. Tam bus naudojamos lėšos, kurias „Saulės“ gimnazija gavo dalyvaudama projekte „Kokybės krepšelis“. Pasak direktoriaus V. Butkevičiaus, „Saulės“ gimnazijai skirta 105 tūkst. eurų.
„O kur jūs pastatote automobilį, kai atvažiuojate į gimnaziją?“ – direktoriaus klausė Dalius Drevinskas. Klausimo esmę dėl netvarkingo kiemo supratęs V. Butkevičius atsakė, kad gimnazijos kiemui tvarkyti gauta 13 tūkst. eurų. Šią vasarą kiemas turėtų būti aptvarkytas.
„Atžalyno“ malkos Pačeriaukštėje
Tarybos narė Edita Čepokienė turėjo klausimą „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos direktoriui V. Butkevičiui. Klausimas buvo apie minėtos mokyklos Pačeriaukštės Petro Poškaus skyriaus pagrindinio ugdymo skyrių.
„Ar ir toliau kūrenate šlapiomis malkomis?“ – teiravosi E. Čepokienė. Tai buvo reakcija į viešai aptarinėtą žinią, kad kūrenimo katilas genda, ir dėl mokyklos negebėjimo pasirūpinti tinkamu kuru.
„Šiek tiek per daug pasitikėjau vietiniais darbuotojais. Dabar atvežti du miškovežiai malkų, tai priklausys, kaip bus organizuotas darbas. Yra skyriaus vedėjas, yra ūkvedys, tačiau matau, kad reikia didesnės kontrolės“, – paaiškino net keturioms ugdymo įstaigoms šiuo metu vadovaujantis „Atžalyno“ direktorius.
Neadekvatūs mokytojų atsakymai ir galima diagnozė
Pristatant mokyklų ataskaitas savivaldybės administracijos direktorė Irutė Varzienė Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo E. Januševičiaus paklausė apie atliktą psichinės – emocinės gerovės tyrimą. Toks tyrimas buvo atliktas rajono mokyklose, viešumoje pasklidus žinioms apie depresines pedagogų nuotaikas. Ypač tai lietė prie didžiųjų rajono mokyklų prijungtų ir savarankiškumą praradusių ugdymo įstaigų pedagogus.
E. Januševičius sakė, kad vilniečių psichologų atliekamas psichinės – emocinės sveikatos tyrimas jau baigtas, rezultatai paruošti pristatymui. Mokyklų bendruomenės juos turėtų išgirsti kovo 1 dieną.
Iš rezultatų, pasak E. Januševičiaus, bus galima sužinoti apie psichinę kolektyvo būklę, o kiekviena mokykla galės gauti savo rezultatus. Iš tyrėjų komandos tikimasi ir konkrečių patarimų.
Anot skyriaus vedėjo, tyrėjus nuliūdino kai kurių pedagogų neatsakingas požiūris į tyrimą ir dėl to dalis atsakymų negalės būti naudojami duomenų apibendrinimui.
„Ką jūs turite mintyje?“ – klausė politikas A. Budriūnas.
„Kaip čia pasakius, tai situacija, kai žmogus į pateiktą klausimą ne atsako, o parašo, kas jam tuo metu „užplaukė“, – apie neadekvačius atsakymus aptakiai stengėsi atsakyti E. Januševičius.
„Tai savotiškai gali būti diagnozė, kad žmonės nusivylę ir tokiomis priemonėmis netiki“, – mano tarybos narys A. Budriūnas.