Smulkios dovanos stiprina draugystę. O stiprią draugystę liudija dovanų pilnas sunkvežimis, linksma muzika ir sočios vaišės. Taip Šiekštininkuose bei Ančiškiuose praėjusią savaitę sutikta Vokietijos labdaros organizacijos „Die Johanniter“ siunta ir jį lydėję vyrai.
Muzikiniai kaimai
Anot Šiekštininkų bendruomenės pirmininko pavaduotojo Nerijaus Dovydėno, draugystė su dešimtis tūkstančių savanorių bei daugiau kaip milijoną narių vienijančia labdaros organizacija užsimezgė per kaimyninio Rokiškio rajono Panemunio bendruomenę. Pastaroji su šia organizacija bendradarbiauja daugiau nei dešimtmetį. Panemuniečiai vokiečiams rekomendavo Šiekštininkų bendruomenę, o šie prieš porą metų į labdaros gavėjus įtraukė ir Ančiškių bendruomenę.
Anot N. Dovydėno, vokiečiai iš anksto teiraujasi, ko labiausiai žmonėms reikia. Paramą „Die Johanniter“ teikia ir kitiems Lietuvos rajonams ir miestams.
Atvykstančius svečius tiek šiekštininkiečiai, tiek ančiškiečiai pasitiko su muzika. „Vokiečiams sunku įsiminti mūsų kaimų pavadinimus, tai jie juos vadina muzikinis kaimas pirmas ir muzikinis kaimas antras“, – sakė N. Dovydėnas. Vokiškai kalbantis vyras abiejose bendruomenėse atliko ir vertėjo vaidmenį. Anot N. Dovydėno, „Die Johanniter“ yra didelė ir galinga jungtinė savanoriška humanitarinė organizacija, teikianti žmonėms medicinos ir pirmosios pagalbos, socialinės priežiūros paslaugas, dirbanti su jaunimu. „Tie savanoriai, kurie užsiima labdaros reikalais, visi pensininkai. Visi, kurie čia buvo atvažiavę, yra 67+ amžiaus, bet tvirti, judantys, gyvybingi vyrai. Prieš trejus metus sunkvežimį iš Vokietijos buvo atvairavęs 80-metis savanoris, šios labdaros grupės vadovas. Šį kartą buvo atvažiavę šeši vyrai“, – pasakojo N. Dovydėnas.
Dviračių loterija
Ančiškių bendruomenės pirmininkė Rasa Lelienė džiaugėsi gautomis labdarinėmis gėrybėmis. „Gavome porą lovų, tiesa, jos šį kartą ne funkcinės, bet tikrai yra, kam tokių labai reikia. Kaip visada, gavome įvairių rūbų, daugiausia vaikiškų ir vyriškų. Turime ir baldų, buitinės technikos. Atvežė ir du dviračius – vieną vyrišką, kitą moterišką. Čia dilema, kaip padalinti, nes dviračių reikia ne vienam. Turbūt teks organizuoti loteriją, kad niekas nesijaustų nuskriaustas“, – sakė pirmininkė. Moteris pabrėžė, kad visi atvežti daiktai yra ne nauji, bet kokybiški, tvarkingi ir pritaikomi. Geradarius bendruomenė pasitiko muzika, liaudiškomis dainomis. Šeimininkės svečiams paruošė pietus – ne tik šaltus užkandžius, bet ir karštus patiekalus. Anot R. Lelienės, jei bus galimybė, bendruomenė labdaros lauks ir kitąmet, nes vis dar yra žmonių, kuriems reikia padėti.