
Pastarosiomis dienomis įtempta situacija Biržų rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistės, savivaldybės ekologės Jurgitos Bruniuvienės kabinete. Ji sako sulaukianti ne tik daugybės nepatenkintų rajono gyventojų skambučių. Kai kurie interesantai ateina į kabinetą, o negavę juos tenkinančio atsakymo daužo kabineto duris.
„Policijos į Savivaldybę kviesti dar neteko, bet negatyvo sulaukiame labai daug“, – sakė J. Bruniuvienė.
Tokia situacija susidarė pastarosiomis dienomis, kai gyventojai gavo mokėjimo nurodymus už šiukšlių išvežimą 2024 metais.
J. Bruniuvienė sakė, kad daugelis nepatenkintų nurodytomis sumomis ar, jų manymu, netinkamai nurodytais duomenimis, jau buvo apsilankę „Ecoservice“ įmonėje Biržuose, Tiekimo gatvėje, kur įsikūrę šiukšlių vežėjų atstovai. Po pokalbio su jais dažnai atsakymo ieškoti eina į Savivaldybę.
„Gal mato žmonės spaudoje, kad kalbu ta tema, tai ir kreipiasi“, – sakė J. Bruniuvienė.
Daugelis nepatenkintų gyventojų klausia, kodėl jie turi mokėti už šiukšlių išvežimą, jei neturi atliekų. Kiti nenori mokėti už pastatus, kuriuose niekas negyvena. Tačiau dažniausiai paaiškėja, kad jie patys jų neišregistruoja arba nepateikia informacijos vežėjams. Kiti neišregistruoja namuose kartu negyvenančių asmenų, todėl šiukšlių kaina padidėja.
Šiukšlių išvežimo kainų skaičiavimu nepatenkinti ir sodų gyventojai, kurie neturi įsigiję šiukšlių konteinerių, bet soduose jau pasistatę namus. Sąskaita jiems apskaičiuojama pagal pastato plotą.
Didelių pretenzijų turi ir ūkininkai – vieniems šiukšlių vežimas pabrango, kitiems sumažėjo.
Pasak J. Bruniuvienės, praėjusiais metais Vyriausybė padarė pakeitimus. Ūkininkams šiukšlių išvežimo kaina skaičiuojama ne pagal pastato dydį, o vienetą. Tad mažus pastatus turintys ūkininkai moka kartais net daugiau už didžiuosius.
„Prieš pateikiant rinkliavos skaičiavimus buvome susikvietę ūkininkus, jiems visa skaičiavimo metodika buvo paaiškinta. Bet jie vėl turi klausimų“, – kalbėjo ekologė.