Biržų „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje vyksta ketvirtoji projekto „Dovana mokyklai“ paroda. Savo kūrybos darbus pristato penktos klasės mokinė Miglė Butkauskaitė.
„Įvairiomis tapybos technikomis ir būdais mokinė kuria portretus, daiktus, išreiškia emocines būsenas, nuotaikas. Parodoje eksponuojami darbai atlikti ne tik „Atžalyno“ mokyklos dailės pamokose, bet ir Biržų dailės mokykloje, kur tapybą dėsto Miglės mėgstamas ir įkvepiantis gilintis į spalvų pasaulį dailininkas V. Jažauskas“,- pristato mokyklos atstovai šią parodą.
Norėjo parodyti savo darbus
Jaunosios menininkės mama, Biržų rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Aušra Butkauskienė džiaugėsi, kad dukra turi tokį gražų pomėgį.
Tuo tarpu Miglė sakė, kad jos mama taip pat mokėsi dailės, todėl jai gali patarti, kokias spalvas reikia naudoti, ką pakeisti, kad būtų geriau.
Pasak moksleivės, parodą surengti jai pasiūlė dailės mokytoja Rima Briedienė. Ji pamačiusi darbus ir nutarusi, kad šie įdomūs ir galintys būti eksponuojami.
Miglė tam neprieštaravo – ji labai norėjusi parodyti savo darbus.
Bendraklasiai, žiūrėdami į mergaitės paveikslus, sako, kad jiems gražu. Kiti prašo asmeniškai ką nors nupiešti. Tačiau Miglė savikritiška – jai atrodo, kad žmonių portretus tapyti sekasi kur kas silpniau nei, pavyzdžiui, natiurmortus. Todėl mergaitės planuose – išmokti kurti žmonių atvaizdus.
Jaunoji kūrėja sakė, kad jai piešiniuose labiausiai patinka niūrios spalvos arba tokios, kokias galima rasti gamtoje. Ji labai mėgsta pro namų langus stebėti gražius saulėlydžius. O vasarą su šeima važiuoti prie jūros, kur galima džiaugtis maudynėmis ir smėlio gausybe.
Linkusi į senelį
Miglės mama Aušra Butkauskienė sakė, kad dukrą tapyti skatina visa šeima – ir ji, ir tėtis Gintaras. Mergaitė noriai tėveliams rodo savo piešinius, tačiau sesei Aušrinei Liepai kažkodėl – ne.
Pastaroji, pasak tėvelių, labiau linkusi į šokius, dainas, reiškia save per judesį. O Miglės vidinis pasaulis atsiskleidžia paveiksluose.
„Miglė visą laisvalaikį praleidžia piešdama. Manau, svarbiausia, kad jai netrukdome“,- svarstė A. Butkauskienė.
Beje, pasak mamos, Miglė moka pasiskirstyti dienotvarkę. Atranda laiko ir mobiliojo ryšio telefonui, ir draugams…
„Mes esame daugiau stebėtojai. Bet dukros pasiekimais labai džiaugiamės. Skatiname, padedame rinkti darbelius parodoms, padedame važiuoti į konkursus“,- pasakojo mama.
A. Butkauskienė mano, kad dukra savo talentą paveldėjusi iš senelio. Aušros tėtis Jonas Trapulionis – savamokslis tautodailininkas, užsiimdavęs medžio raižiniais. O jo tėvas buvo muzikantas. Beje, ir muzikanto genai ryškūs Butkauskų šeimoje. Aušra – profesionali kanklininkė, etnokultūros specialistė. Miglė taip pat Biržų Valdo Jakubėno muzikos mokykloje derindama dailės pamokas mokėsi groti trombonu. Anot Aušros, dukra instrumeną pasirinko pati, labai norėjo muzikuoti būtent trombonu. Ir jai tai sekėsi, bet piešimas tapo mielesnis, todėl tromboną atidėjo į šalį.
Pačios rinksis savo kelią
Planuodami išvykas šeimos nariai stengiasi, kad dukros pamatytų, ką kuria ir suaugę žmonės. Štai važiavo į Kauną, užsuko į Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dailės muziejų. Vyko pažiūrėti ir impresionistų darbų. Šeima užsuka ir į Biržų muziejuje vykstančias parodas – vienoje iš jų Miglė apžiūrėjo ir dailės mokytojo Vidmanto Jažausko darbus. Šeimos nariai kartu vyksta į koncertus, spektaklius.
„Kas mums, tėveliams, aktualu, norime, kad pamatytų ir vaikai. Mergaitės pačios rinksis savo kelią, o mes joms padėsime. Svarbiausia, kad visi būtume sveiki“, – kalbėjo A. Butkauskienė.