Belgijos Korteiko mieste gruodžio 26-30 dienomis vykusiame krepšinio turnyre „X-Mas basket“ Lietuvos regionų šalies jaunimo rinktinė iškovojo ketvirtąją vietą. Komandai atstovavo biržiečiai Dovydas Kačinskas ir Nojus Petraitis, o vienas iš trenerių buvo Žydrūnas Kačinskas.
„Turnyre dalyvavo eksperimentinė Aukštaitijos regiono rinktinė. Į ją pateko geriausi žaidėjai iš rajonų, kuriems patekti į pagrindinę nacionalinę rinktinę kartelė dar yra per aukšta. Naudos buvo daug tiek žaidėjams, tiek treneriams.
Turnyro organizacija buvo aukšto lygio, dalyvavo pajėgių komandų. Viena iš tokių – Berlyno ALBA jaunimo komanda, kuri ir tapo nugalėtoja“, – pasakojo treneris Žydrūnas Kačinskas.
Anot jo, biržiečiai krepšininkai turnyre pasirodė gerai, nors ir buvo kiek jaunesni nei oponentai.
„Dovydas ir Nojus nebuvo vežami kaip pagrindiniai žaidėjai. Tačiau paskutinę minutę iš rikiuotės iškritus pagrindiniam įžaidėjui, Nojui teko žaisti daugiau minučių, nei buvo planuota. Sakyčiau, kad su užduotimis jis tvarkėsi gerai. Svarbiausia tai, kad visi į turnyrą keliavę žaidėjai pamatė kitą lygį, kas tikrai motyvuoja juos toliau dirbti ir stengtis. Tas pats liečia ir mus, trenerius“, – kalbėjo Ž. Kačinskas.
Nors lietuviams tvarkaraštis buvo labai nedėkingas, tačiau jie sugebėjo patekti į pusfinalį. Jame teko susikauti su būsimąja čempione – ALBA jaunimo komanda. Realių šansų juos nugalėti nebuvo, tačiau lygiai komandos žaidė beveik 2 kėlinukus. Kovoje dėl trečiosios vietos lietuviams jau pritrūko jėgų, nes rungtynės dėl medalio vyko išsyk po pusfinalio mačo.
„Pasirodymas, sakyčiau, geras. Nugalėjome tuos, kuriuos turėjome nugalėti. Gal tik kiek apmaudu, kad netapome prizininkais, nes komanda to norėjo ir siekė“, – komandos pasirodymą reziumavo Ž. Kačinskas.