Kryžiaus kelias – procesija, atsiradusi prisimenant Via Dolorosa (Skausmingąją gatvę) Jeruzalėje. Kryžiaus kelią tradiciškai sudaro 14 stacijų (stočių). Pagal tradiciją, remiantis Šv. Raštu, jos simbolizuoja Jėzaus Kristaus kančios kelią nuo patekimo pas Poncijų Pilotą iki pat nukryžiavimo bei palaidojimo. Kryžiaus kelias nėra tik paskiros stotys, bet vienas didis, įsimąstyti ir kontempliuoti kviečiantis slėpinys. Kryžiaus kelio stotis eidavo maldininkai – piligrimai, nukeliavę į Jeruzalę. Kai Jeruzalė buvo užimta musulmonų, vienuolių dėka ši tradicija persikėlė į pasaulio bažnyčias ar šventorius, kur buvo įrengtos stacijos ar net koplyčios.
Kristaus kančios – Verbų sekmadienis labai gera proga naujai išgyventi mūsų tikėjimo įvykius, kurie veda į Kristaus Prisikėlimą – Velykas. Kiekvienos Velykos skirtos kiekvienam iš mūsų ir į jas turime asmeniškai nukeliauti per savo vidines ar išorinės kančias, kurių pasekmė netinkami pasirinkimai ar nuodėmės. Todėl esame Tik – ėjime į naują savęs atradimą – prisikėlimą, kurį jau esame dovanai gavę Kristaus kančios ir prisikėlimo dėka.
Norėčiau pakviesti į kitokį Kryžiaus kelio apmąstymą. Ėjimą mūsų miesto pilies, ežero pakrantės aplinkoje. Čia yra mūsų aplinka ir gyvenimo dalis, kaip ir labai savas tik mūsų asmeninis gyvenimas. Šis paprastas ėjimas sustojant ir apmąstant Jėzaus kančios istoriją bus mums proga savo aplinkoje stotis savo gyvenimu Dievo istorijos akivaizdoje. Toks paprastas išėjimas taps Tik – ėjimu, kuris leis savyje rasti Tikėjimą. Dievas kentėjo, mirė ir prisikėlė, kad turėčiau laisvę ir gyvenimą.
Kryžiaus kelio pradžia balandžio 2 d. 15.30 val. bažnyčios šventoriuje. Atstumas – apie 2 km, o trukmė – apie 2.30 val. Viliuosi, kad šis Tik – ėjimas prisidės Tikėjimu priimti Kristaus Prisikėlimą – Velykas.
Jonas Morkvėnas, Biržų Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas