Biržų regioninis parkas kviečia pasižvalgyti po nykstantį Daudžgirių dvarą, kurio visa teritorija alsuoja XIX amžiumi.
Daudžgirių dvaras, esantis Daudžgirių (Pagirių) kaime, Biržų rajone, XVIII a. viduryje priklausė Bistromų giminei, kurie XIX a. pradžioje ir pastatė dvaro rūmus.
Sunku įsivaizduoti, tačiau 1811 m., prieš Napaleono kariuomenės įsiveržimą, dvarui priklausė 242 gyventojai, jį valdė carinės Rusijos kariuomenės poručikas, našlys, liuteronų tikėjimą išpažinęs Aleksandras Bistromas.
Pasakojama, kad A. Bistromas labai mėgęs lošti kortomis – rinkdavęsi Pabiržės katalikų parapijos klebonas, Pabiržės dvarininkai Komorovskiai ir Borovskiai, Mantagailiškių dvarininkai Holšteinai, fon Ropai, Bistromai. Nesėkmingai susiklosčiusios kortų partijos metu poručikas Aleksandras Bistromas dvarą pralošė baronui Ailchilemui fon Ropui ir nusišovė.
1845 m. dvaro savininkais jau užrašyti baronai fon Ropai. Baronas A. Ropas su žmona Lidija fon Rop turėjo tris sūnus, kurie paveldėjo Ąžuolpamūšės dvarą, Gulbinų dvarą ir tuomet didžiausią ir gražiausią Daudžgirių dvarą.
Daudžgirius valdęs Fridrichas Ropas su žmona bei dukra Lidija ir sūnumi Pirmojo pasaulinio karo metais išvažiavo į Vokietiją. Dvaras, kuriam priklausė beveik 450 ha žemės, buvo išparceliuotas.
Tarybiniais laikais dvaro rūmuose buvo įkurti vaikų namai, kuriuos panaikinus pastatas buvo neremontuojamas ir ėmė griūti.