Esame pastebėję, kad muziejaus lankytojus domina ne tik artefaktai, eksponuojami „Sėlos“ muziejuje, bet ir žemiškesni, paprastesni dalykai – kokiais drabužiais rengėsi Biržų pilies valdytojai, kokį maistą valgė, kaip pramogavo. Todėl, siekdami patenkinti jų smalsumą bei stengdamiesi kuo patraukliau pristatyti turtingą Biržų krašto istoriją, vykdėme projektą „Biržų kunigaikštystė (1547–1811) – europietiškų kultūros ir gyvenimo būdo tradicijų centras“.
Šiandien norime pasidžiaugti dviem atkurtais istoriniais kostiumais, atitinkančiais kunigaikštytės Liudvikos Karolinos Radvilaitės ir Jonušo Radvilos jaunystėje, po studijų Leipcige, dėvėtus drabužius. Kostiumus atkūrė istorinių rūbų rekonstruktorė Eglė Kukytė iš Kauno.
Ir tai dar ne viskas: žinomas istorinis faktas, kad 1618 m. Kristupas Radvila II pasirašė sutartį su Rygos meistru Mauricijum (rašto originalas saugomas Baltarusijos nacionaliniame istorijos archyve Minske) dėl organeto – nedidelių vargonėlių, skirtų Biržų rezidencijai. Labai panašus instrumentas šių metų pradžioje į Muziejų atkeliavo iš Cermenatės miestelio Italijoje, esančio netoli Milano, kur gyvena senovinių muzikos instrumentų rekonstruktorius Walter Chinaglia.
Jeigu sudominome, maloniai kviečiame 2022 m. kovo 4 d. (penktadienį) 17 val. susitikti Biržų krašto muziejuje „Sėla“, kunigaikščių Radvilų menėje, popietėje „Radvilų epochos mados“.
Biržų krašto muziejaus „Sėla“ informacija