Biržiečiai, į mišką nuėję uogauti ar grybauti, jau gali sutikti ne tik vilką ar lūšį. Yra tikimybė, kad jie susidurs ir su meška, todėl turėtų būti atsargūs. Tokia yra Biržų rajono miškuose jau daug metų medžiojančių biržiečių nuomonė.
Biržų rajono medžiotojų pastatytos stebėjimo kameros vis užfiksuoja vaizdus su meškomis. Šiuo metų laiku migruojančios meškos turėtų būti iškeliavusios. Todėl yra tikimybė, kad šie žvėrys mūsų kraštuose jau gyvena.
Tuo įsitikinęs ilgametis gamtosaugininkas Artūras Griška.
Jis mano, kad per Biržų ir aplinkinius rajonus iš Estijos keliaudavusias meškas sustabdo prie Lietuvos – Baltarusijos sienos pastatyta ilga metalinė tvora.
Ji skirta apsaugoti mūsų šalį nuo nepageidaujamų migrantų. Bet akivaizdu, kad per ją negali pereiti ir laukiniai gyvūnai.
Todėl meškos sugrįžta ir įsikuria mūsų kraštuose.
Pastarosiomis savaitėmis vis dažniau nufilmuojamos meškos, jos pastebimos skirtingose rajono vietose.
Praėjusio pirmadienio ryte, 5 valandą, meška buvo nufilmuota Tamošiūnų medžiotojų būrelio teritorijoje, ties Latvelių kaimo gyventojų vienkiemiu. Gyvūnas praėjo pro medžiotojų būrelio pirmininko Rimanto Šarkano pamiškėje pastatytą filmavimo kamerą ir bandė grįžti miško link į Gūdiškio kaimo pusę.
Tamošiūnų medžiotojų būrelis gali pasigirti pastebėtų meškų gausa. Prieš kurį laiką rudoji buvo užfiksuota medžiotojų pastatytomis vaizdo stebėjimo kameromis ties vadinamuoju Matrosovo keliu.
Tamošiūnų kaime ankstyvą pavasarį buvo rastos meškos pėdos. Lepečkojė šį pavasarį vieno medžiotojo buvo pastebėta ir Ąžuolynės miškelyje, o pamiškės gyventojas meškos pėdas užfiksavo Vinco linijoje.
Meškų šiais metais buvo pastebėta ir Papilio bei Vabalninko apylinkėse.
Legenda tapo pasakojimai, kad žmonės matė meškas, vedžiojančias meškiukus. Prieš keletą metų malkaudamas miške meškiukus teigė matęs Nemunėlio Radviliškio gyventojas.
Šį pavasarį esą meškiukai buvo pastebėti prie kelio Parovėja – Spalviškiai. Bet jokių tai patvirtinančių vaizdo įrašų nėra.