Vasara – puikus metas ne tik poilsiui, tačiau ir tobulėjimui, kuomet galima išmokti kažko naujo, susirasti naujų draugų. Jau ketvirtus metus Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius organizuoja vasaros dienos stovyklą.
Bendraudami – Ieškosime – Radvilų – Žemę – Atrasime – Iš naujo. Tai raktiniai žodžiai, atskleidžiantys šių metų vasaros stovyklos esmę ir iš jų pirmųjų raidžių sudarantys žodį – BIRŽAI. Įvairių edukacinių, kultūrinių ir pažintinių veiklų metu stovyklos dalyviai tapo tikrais tyrinėtojais ir sužinojo, kokios paslaptys, įdomybės ir istorijos slypi Biržų mieste.
Stovyklautojai Biržų krašto muziejuje „Sėla“ susipažino su ekspozicija „Biržai ir Radvilos“, dalyvavo edukacijoje „Tvirtovės arsenalas – kunigaikščių Radvilų pasididžiavimas“. Su gidais Daliumi Mikelioniu ir Indra Drevinskaite keliavo palei širvenantį Širvėnos ežerą, klausėsi šmaikščių ir įdomių pasakojimų – legendų apie Biržų miestą ir jo istoriją.
Apie miesto vandens telkinius, kuo ypatingas Biržų vanduo ir karstinės įgriuvos, pasakojo Regioninio parko darbuotoja Inga Maskoliūnienė.
Trakų Vokės dvaro sodybos edukatorė Daiva Tuinylienė supažindino su heraldikos pagrindais, apžvelgė įdomiausius garsiausių Lietuvos giminių herbus (tarp jų ir kunigaikščių Radvilų) ir įkvėpė susikurti savus.
Stovykloje svečiavosi knygų iliustratorė Inga Dagilė. Vaikai ne tik susipažino su knygos „Lietuvos valdovai pasakoja vaikams“ kūrimo procesu, bet ir dalyvavo interaktyviame protmūšyje, sužinojo apie pagrindinius valdovo simbolius, susikūrė savo valdovą.
Informacija apie sparnuočius sužavėjo lektorius, ornitologas Gediminas Petkus. Vėliau stovyklautojai leidosi į trumpą žygį, kurio metu stebėjo paukščius, gyvenančius piliakalnyje.
Kartu su bibliotekos IT specialistu Agnu Dagiu išmaniųjų technologijų pagalba išradingai sukūrė virtualų Biržų miesto maketą „Praeitis. Dabartis. Ateitis“.
Kūrybinių dirbtuvių ir edukacijų metu dalyviai prisiminė krašto folklorą (edukacija „Par Biržų miestų…“), įamžino supančios gamtos objektus naudojant cianotipiją. Mokėsi grotažo kūrimo subtilybių. Gražių akimirkų suteikė indo iš molio, skirto kunigaikščiui, lipdymas.
Bibliotekininkė Agnė Drevinskaitė sukūrė orientacinį-edukacinį žaidimą „KurKadaKas“, kurio užduotys pareikalavo išmonės, fotografavimo įgūdžių, matematinės išminties, pagilino istorines žinias, o lengvą nuovargį užgoždavo ledų saldumas ir fontanų dulksna.
Visos stovyklos metu dalyviai pildė stovyklautojo dienoraštį. Veiklose talkino septynios savanorės: Eglė, Emilija, Smiltė, Maja, Kamilė, Rasa ir Deimantė. Bibliotekoje dalį vasaros atostogų praleido 60 vaikų (7-11 metų amžiaus).
Tikime, kad vaikai iš stovyklos grįžo ne tik įgiję naujų įgūdžių, susiradę naujų draugų, bet ir su gražiais prisiminimais.
Biržų nuotykį vaikams patirti padėjo Biržų rajono savivaldybės, Biržų krašto muziejaus „Sėla“, gidų Indros Drevinskaitės ir Daliaus Mikelionio, Renatos Greviškienės įmonės restorano „Pilies Skliautai“, verslininko Eriko Kleinio ir stovyklautojų tėvelių parama.
Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos informacija