Po dvejų metų pertraukos gruodžio 1 d. bendramintes į Biržų pilies menę sukvietė Lietuvos ūkininkių draugijos Biržų rajono skyrių narės, vadovaujamos koordinatorės Genovaitės Valeckienės.
Adventas – džiaugsmingas laukimas Viešpaties atėjimo. Advento vainikas yra labai prasmingas Kalėdų laukimo simbolis, šiandien tampantis ir namų interjero detale. Vainikų variacijų yra begalė.
Biržų Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas dekanas Jonas Morkvėnas kalbėjo apie advento vainiko žvakių spalvas. Trys violetinės žvakės reiškia maldą, atgailą ir pasninką. Rožinė reiškia džiaugsmą. Kartais vainikas turi ir penktąją, baltos spalvos žvakę, kuri simbolizuoja Kristų ir yra įžiebiama per Kūčias. Advento sekmadienių reikšmės: Viltis, Tikėjimas, Džiaugsmas, Ramybė.
Biržų evangelikų reformatų bažnyčios kunigas Rimas Mikalauskas kalbėjo apie advento vainiko atsiradimo šaknis, pasaulio kaitą, kad esame, gyvename ir mokomės, Viešpats mus augina. Žodžius keitė Biržų kultūros centro Pačeriaukštės skyriaus meno vadovės, solistės Vilitos Vasiliauskienės giedamos giesmės.
Biržų rajono savivaldybės sveikinimą perdavė Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorė Irutė Varzienė. Ji linkėjo nuolat auginti savo tikėjimą, besąlygiškai pasitikėti Dievu, siekti savo svajonių. O kad svajonės pildosi, paminėjo pavyzdžiais: tai grožio salonas Nemunėlio Radviliškyje, Oksanos krapų ūkis, Gabijos smidrai, Levandų ūkis, Klausučių kepyklėlė. Taigi turime, kuo didžiuotis.
Tradiciškai sugiedojome Lietuvos ūkininkių draugijos himną, tylos minute buvo pagerbtos anapilin išėjusios narės. Savo sukurtomis eilėmis pasveikino Lietuvos ūkininkių draugijos pirmininkė Algimanta Pabedinskienė – bendrystėje mes švenčiame, bendrystėje gyvename. Biržų rajono žemdirbių asociacijos valdybos narys ir globėjas Zenonas Prašmantas linkėjo džiaugtis gyvenimu, kokį besutiktum, viską galima įveikti su šypsena ir tikėjimu. Sveikinimai liejosi iš Panevėžio, Zarasų, Kupiškio rajonų atstovių lūpų. O Rokiškio rajono narės atsivežė „kantičkų“ giedotojas, joms vadovauja Rokiškio rajono R. Lymano muzikos mokyklos mokytoja Laima Bieliūnienė.
„Tai tikra, tai gilu, tai labai gražu ir energetiškai stipriai veikia tos šimtmečius saugojamos vibracijos“,- taip apie senovines religines giesmes „kantičkas“ kalba Vita Mačiulienė, Kriaunų kultūrinių renginių organizatorė. Visa salė tam pritarė. Vita imasi žingsnių, renka apie tai medžiagą ir rašo paveldo saugotojams prašymus įtraukti jas į nematerialiojo paveldo sąvadą kuo greičiau, nes giedotojoms senstant šis lobis pražus. Klausėmės bibliotekininkės Ritos ir panevėžietės Onos eilėraščių, Levandų ūkis kvietė kalėdinėms dovanoms įsigyti jų produkcijos, dainomis džiugino Gulbinų etnografinis ansamblis. Prie suneštinių vaišių stalo buvo ir Ritos virtos moliūgų sriubos, ir Genovaitės iš Kriaunų košės.
Pabūkim kartu, kolei norisi būti, kol temsta naktis, kolei aušta diena…
Lietuvos ūkininkių draugijos Biržų rajono skyrių informacija