Lietuvos neformaliojo švietimo centras (LINEŠA) organizavo varžytuves „Tarmių lobynai“.
Dalyvaujantys šiose varžytuvėse turėjo sukurti 1-3 min. trukmės vaizdo klipą, kuriame ne tik gamintų maistą, bet ir gaminimo metu kalbėtų ar dainuotų tarmiškai.
Biržų „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos 5-8 klasių mokiniai, padedami lietuvių kalbos mokytojų Julitos Gabriūnės ir Neringos Simonavičienės bei muzikos mokytojos Loretos Svirskienės, nutarė išbandyti savo jėgas varžytuvėse ir atskleisti biržietiškos tarmės ypatingumą bei unikalumą. Filmuke mokiniai ne tik gamino, bet ir dainavo, šoko bei pasakojo tarmiškai.
Pirmajame varžytuvių etape iš 80 atsiųstų filmukų buvo atrinkti 36, kurie dalyvavo finale.
Mokinių sukurtus filmukus pagal tokius kriterijus, kaip kūrybiškumas, originalumas, turinio nuoseklumas ir naudojamų vaizdų estetika, techninis išbaigtumas bei pateikimas vertino kompetetinga komisija. Ji atžalyniečių sukurtam filmukui skyrė 2 vietą.
Mūsų mokyklos mokinių (Marijos Janulytės (11 m.), Asijos Klanauskaitės (12 m.), Nojaus Štarolio (13 m.), Gabijos Lapėnaitės (13 m.), Petro Janulio (13 m.), Karolio Flenderio (14 m.) ir Tado Ulensko (14 m.) kurtas filmukas „Ataik unt Biržs“, sulaukęs daugiausiai visuomenės simpatijų ir patiktukų bei surinkęs daugiau nei 1700 balsų ir 49 000 peržiūrų, tapo nugalėtoju. Mokiniams atiteko kelialapiai į vaikų ir jaunimo vasaros stovyklą „Pasaka“ prie Baltijos jūros.
Varžytuvių dalyviai buvo apdovanoti LINEŠA diplomais, mokytojai – padėkos raštais.
Renginio dalyviai dėkingi Sodeliškio dvaro savininkams N. ir D. Linkevičiams už galimybę filmuotis jų sodyboje bei visiems žmonėms, prisidėjusiems biržiečių pergalės.
Biržų „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos informacija