• Prenumerata
  • Reklama
  • Taisyklės
  • Kontaktai
Antradienis, 1 liepos, 2025
No Result
View All Result
Biržų laikraštis "Šiaurės Rytai"
  • Pradinis
  • Aktualijos
    • Biržų naujienos
    • Kaimas
    • Verslas
    • Kriminalai
    • Sveikata
    • Sportas
    • Linksmieji tyrimai
  • Nuomonės
    • Komentarai
    • Politikų tribūna
    • Piliečių balsas
    • Atgarsiai
    • Jaunimo balsas
  • Žmonės
  • Kultūra
    • Kultūros įvykiai
    • Švietimas
    • Projektai
    • Jungtys
    • Laikas su Dievu
    • Bulvaras
    • Konkursai
  • Renginiai
  • Skelbimai
  • Kontaktai
  • Naudinga
  • Pradinis
  • Aktualijos
    • Biržų naujienos
    • Kaimas
    • Verslas
    • Kriminalai
    • Sveikata
    • Sportas
    • Linksmieji tyrimai
  • Nuomonės
    • Komentarai
    • Politikų tribūna
    • Piliečių balsas
    • Atgarsiai
    • Jaunimo balsas
  • Žmonės
  • Kultūra
    • Kultūros įvykiai
    • Švietimas
    • Projektai
    • Jungtys
    • Laikas su Dievu
    • Bulvaras
    • Konkursai
  • Renginiai
  • Skelbimai
  • Kontaktai
  • Naudinga
No Result
View All Result
Biržų laikraštis "Šiaurės Rytai"
No Result
View All Result

Susitikimas su literatu – žodžio artoju

Autorius: Vlada Balberienė
2022-01-14
Kategorija: Kultūra, Kultūros įvykiai
A A
Susitikimas su literatu – žodžio artoju

Knygų autorius Aloyzas Leiva ir renginio vedėja Rita Venskūnienė.

Share on FacebookShare on Twitter

Jau tampa tradicija kiekvieno mėnesio pirmą trečiadienį susiburti ,,Senjorų arbatėlės“ klubui Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešojoje bibliotekoje.

Jo sumanytoja ir įkūrėja vyresnioji bibliotekininkė Rita Venskūnienė susirinkusiesiems į klubo popietę sausio 5 d. pasidžiaugė, kad šių metų pirmas knygų šventovėje – bibliotekoje vykstantis renginys, pavadinimu ,,Žodžio artojas“, yra literatūrinis – skirtas knygai, jos kūrėjui, ir pristatė svečią, kilusį iš Pasvalio rajono Berčiūnų kaimo, ten kurį laiką gyvenusį ir prieš 50 m. įsitvirtinusį Biržuose literatą Aloyzą Leivą.

Šešių poezijos ir prozos knygų autorius, liepą minėsiantis savo 85–metį, įžanginiame žodyje sveikino klausytojus su Naujaisiais metais, išreiškė susirūpinimą dėl žmonių susvetimėjimo, atsiribojimo, nekaimyniškumo ir linkėjo, ,,kad gerumo sėkla augtų, bujotų“. Jo pasakojime atgimė gimtasis kaimas, vaikystės upės Tatulos vaizdiniai. Kalbėtojui ši upė, savo atkarpa ribojanti Pasvalio ir Biržų rajonus, tarsi lemtis gyvenimą susiejo su jais abiem. Knygų kūrėjas šmaikščiai pasakojo, kad pradėjo skaityti ir rašyti nuo penkerių metų ir kad dėl to susidurdavo su kliūtimis, nes rašyti draudė mama ir sesė – jos bijojo, kad kūrybos neaptiktų stribai ir neištremtų į Sibirą, todėl tekdavo imtis konspiracijos ir ją slėpti pas tetulę ant lubų, spaliuose.
Renginio vedėja Rita Venskūnienė šiltai pristatė pirmąją knygą ,,Po tėviškės dangum“ ir kitus poezijos leidinius, paskaitė eilėraščių iš jų. Buvo akivaizdu, kad kūrėjui ypač svarbios gimtinės, tėvynės temos, pasiaukojimo, meilės kraštui, jo gamtai, žmonėms, Dievui motyvai. Auditorijos pagyvėjimo susilaukė prozos knygos ,,Gulbinėnai“ – istorinio romano apie pokarį – Ritos perskaitytos ištraukos.

A. Leiva save pavadino ,,nenormaliu visą gyvenimą“, nes nesikeikia, negeria, nes į pasaulį atėjo be balso – tyliai, nė neriktelėjęs. Augęs dešimties vaikų šeimoje, kad ir nebaigęs mokslų, sekdamas knygas mėgusios skaityti mamos pavyzdžiu, daug skaitė, mokėsi iš knygų ir daug dirbo, todėl jo slapyvardis buvo Artojas. Jis buvo parašęs 20 knygelių, bet gyvenimas jas išblaškė, o spausdinti knygas pradėjo tik prieš keletą metų.

Popietei linksmą toną uždavė Pasvalio kultūros centro Saločių skyriaus kapela ,,Ont Mūšos“ (vadovė biržietė Rūta Kudelkienė – Misevičė). Daugiau nei dvidešimt metų gyvuojantis kolektyvas smagiai ir su ūpu traukė abiejuose rajonuose populiarias dainas, instrumentų garsai siekė skliautus ir kėlė nuo kėdžių renginio dalyvius, šmaikščios muzikontų replikos kvietė juos į ratelį.

Renginio pabaigoje knygų autorius Biržų kraštą pavadino ypatingu kampeliu, teikiančiu jam gyvasties ir keliančiu kūrybinių idėjų. Jis sakė: ,,Sportuoju, vaikštau, kad nesustingčiau“. Tas ir matyti iš jo nusiteikimo bei iš povyzos. Tai graži paskata senjorams neužsisėdėti namuose.

ShareTweetSend
Senesnis įrašas

Biudžetinės įstaigos vadovė abejoja mero sprendimo teisėtumu

Kitas įrašas

Rajonų čempionate lengvaatlečiai iškovojo prizines vietas

Susiję straipsniai

Sunkūs Prezidento pasirinkimai

Sunkūs Prezidento pasirinkimai

2025-06-27
Viktoras Bagamolovas:  gyvenimas tarsi sprintas

Viktoras Bagamolovas: gyvenimas tarsi sprintas

2025-06-26
Budėkime ir burkimės

Budėkime ir burkimės

2025-06-17
Bandymas sugrįžti į savo kraštą

Bandymas sugrįžti į savo kraštą

2025-06-17
Kitas įrašas

Teismo verdiktą Biržų politikas žada skųsti

Naujausi įrašai

  • Liepos 4 d. Biržų pilies kieme – Pirčių ekspedicija po Lietuvą!
  • Sunkūs Prezidento pasirinkimai
  • Ugniagesiai toliau skina medalius varžybose
  • Tikslą pasiekė, laimėjo antrąjį AX Latvia autokroso etapą
  • Prie pusryčių stalo – kviestiniai svečiai

Skaitomiausi įrašai

  • Kova su vėjo malūnais tęsiasi

    Kova su vėjo malūnais tęsiasi

    0 shares
    Share 0 Tweet 0
  • Paveldą bandys išsaugoti

    0 shares
    Share 0 Tweet 0
  • Parduotuvės klientai išvyko nemokamais autobusais

    0 shares
    Share 0 Tweet 0
  • Projekte „Ūkininkas ieško meilės“ – biržietė

    0 shares
    Share 0 Tweet 0
  • Viktoras Bagamolovas: gyvenimas tarsi sprintas

    0 shares
    Share 0 Tweet 0
  • Prenumerata
  • Reklama
  • Taisyklės
  • Kontaktai
Sprendimas: ITBrolis

© 2021 Visos teisės saugomos Siaure.lt

No Result
View All Result
  • Pradinis
  • Aktualijos
    • Biržų naujienos
    • Kaimas
    • Verslas
    • Kriminalai
    • Sveikata
    • Sportas
    • Linksmieji tyrimai
  • Nuomonės
    • Komentarai
    • Politikų tribūna
    • Piliečių balsas
    • Atgarsiai
    • Jaunimo balsas
  • Žmonės
  • Kultūra
    • Kultūros įvykiai
    • Švietimas
    • Projektai
    • Jungtys
    • Laikas su Dievu
    • Bulvaras
    • Konkursai
  • Renginiai
  • Skelbimai
  • Kontaktai
  • Naudinga

© 2021 Visos teisės saugomos Siaure.lt

Tvarkyti sutikimą dėl slapukų
Siekdami teikti geriausią patirtį, įrenginio informacijai saugoti ir (arba) pasiekti naudojame tokias technologijas kaip slapukus. Jei sutiksime su šiomis technologijomis, galėsime apdoroti duomenis, tokius kaip naršymo elgsena arba unikalūs ID šioje svetainėje. Nesutikimas arba sutikimo atšaukimas gali neigiamai paveikti tam tikras funkcijas ir funkcijas.
Funkcinis Visada aktyvus
Techninė saugykla arba prieiga yra griežtai būtina siekiant teisėto tikslo – sudaryti sąlygas naudotis konkrečia paslauga, kurios aiškiai paprašė abonentas arba naudotojas, arba tik tam, kad būtų galima perduoti ryšį elektroninių ryšių tinklu.
Parinktys
Techninė saugykla arba prieiga yra būtina teisėtam tikslui išsaugoti nuostatas, kurių neprašo abonentas ar vartotojas.
Statistika
Techninė saugykla arba prieiga, kuri naudojama tik statistiniais tikslais. Techninė saugykla arba prieiga, kuri naudojama tik anoniminiais statistikos tikslais. Be teismo šaukimo, jūsų interneto paslaugų teikėjo savanoriško įsipareigojimo ar papildomų įrašų iš trečiosios šalies, vien šiuo tikslu saugoma ar gauta informacija paprastai negali būti naudojama jūsų tapatybei nustatyti.
Rinkodara
Techninė saugykla arba prieiga reikalinga norint sukurti naudotojo profilius reklamai siųsti arba sekti vartotoją svetainėje ar keliose svetainėse panašiais rinkodaros tikslais.
Tvarkyti parinktis Tvarkyti paslaugas Tvarkyti {vendor_count} pardavėjus Skaitykite daugiau apie šiuos tikslus
Peržiūrėti nuostatas
{title} {title} {title}
Skip to content
Open toolbar Nustatymai

Nustatymai

  • Padidinti tekstąPadidinti tekstą
  • Sumažinti tekstąSumažinti tekstą
  • BespalvisBespalvis
  • KontrastasKontrastas
  • Neigiamas kontrastasNeigiamas kontrastas
  • Šviesus fonasŠviesus fonas
  • Žymėti nuorodasŽymėti nuorodas
  • Antraščių dydisAntraščių dydis
  • Reset Reset