Savivaldybėje aptarė pasiruošimą artėjančiam šildymo sezonui.
Liepos 26 d. Biržų rajono savivaldybės vadovai susitiko su UAB „LITESKO“ filialo „Biržų šiluma“ direktore Lina Valotkiene ir UAB „Biržų šilumos tinklų“ direktoriumi Vygantu Jurkoniu.
Susitikime Biržų rajono savivaldybės vadovai teiravosi apie pasiruošimą naujajam šildymo sezonui, prognozes šilumos kainai, apie šilumos punktų modernizavimą bei aptarė kitus aktualius klausimus.
Meras Vytas Jareckas domėjosi prognoze apie būsimas šilumos kainas. UAB „LITESKO“ filialo „Biržų šiluma“ direktorė sakė, kad kol kas negali prognozuoti, kokia bus šilumos kaina, tačiau centralizuotai tiekiamos šilumos kainos pokyčius iš esmės lemia kuro kaina. Pasak L. Valotkienės, granulių kaina, lyginant su prieš metus buvusia kaina, pakilo du kartus. Per metus (2022 m. gegužės mėn. / 2021 m. gegužės mėn.) biokuro kaina didėjo 97,91 proc., gamtinių dujų kaina didėjo net 254,29 proc.
Mero pavaduotoja Audronė Garšvaitė sakė, kad šilumos kainos didėjimas didžiausia našta guls ant savivaldybės pečių, nes teks mokėti už visuomeninės paskirties pastatų šildymą bei mokėti kompensacijas didelei gyventojų grupei.
L. Valotkienė sakė, kad pagal per metus parduodamą šilumos kiekį Biržai yra V grupėje. Brangiau šilumą šių metų liepos mėnesį tiekė Lazdijų, Nemenčinės, Velžio ir netgi IV grupėje esantys Trakų ir Nemėžio šilumos tiekėjai. „Biržų šiluma“ tiekia šilumą maždaug tokia pat kaina, kaip ir „Ukmergės šiluma“.
Administracijos direktorė Irutė Varzienė prašė L. Valotkienės informuoti, ar vykdomas nurodymas turėti sukaupus kuro atsargų, leidžiančių tiekti šilumą gyventojams 10 parų. „Biržų šiluma“ direktorė sakė, kad Biržuose net 99 proc. šilumos gaminama iš biokuro – medžio drožlių ir granulių. Jų įsigyjama centralizuotai iš tiekėjų Panevėžio regione. Tarp tiekėjų yra ir Biržų rajono įmonių bei ūkininkų. Tad vien tik naudojant biokurą, pasipildyti kuro atsargų nebūtų problemų. Tačiau, anot L. Valotkienės, riziką pritrūkti kuro iki minimumo sumažina Biržų katilinių galimybės šilumos gamybai naudoti 4 rūšių kurą: medžio drožles, granules, dujas ir dyzelį.
Atsitikus ekstremaliai situacijai netgi galima sukaupti atsargas: įsigyti didesnius kiekius kuro ir sandėliuoti jį nemažoje aikštelėje prie Kaštonų g. katilinės.
Susitikimo metu „Biržų šiluma“ direktorė informavo rajono vadovus apie vasarą atliktus šilumos trasų bandymus (jų neatlaikė ir vamzdis prakiuro vienoje vietoje – prie pat Kaštonų g. katilinės). Susitikimo metu buvo aptartas būsimųjų „Biržų šiluma“ planuojamų investicijų planas, kuris bus teikiamas derinti Biržų rajono savivaldybės tarybai.
Biržų rajono savivaldybės vadovai su UAB „Biržų šilumos tinklų“ direktoriumi Vygantu Jurkoniu aptarė šilumos punktų modernizavimo klausimus. Pasak įmonės direktoriaus V. Jurkonio, Biržų mieste nemodernizuoti 9 šilumos punktai. Du iš jų yra daugiabučiuose namuose, o likusieji 7 – visuomeninės paskirties pastatuose. Vabalninko mieste nemodernizuoti 8 šilumos punktai: 4 daugiabučiuose namuose ir 4 – visuomeninės paskirties pastatuose.
Susitikimo metu buvo aptarinėjamas naujasis paramos šilumos punktų ir vamzdynų modernizacijai projektas, kuriuo iš valstybės biudžeto kompensuojama iki 80 proc. įdėtų lėšų.
Administracijos direktorė I. Varzienė pabrėžė, kad būtina pasinaudoti šia parama, tad kai tik projektas bus patvirtintas, reikia kalbėti su daugiabučių bendrijų gyventojais bei visuomeninės paskirties pastatų savininkais, juos įtikinėti ir pasinaudojus proga, kad bus kompensuojama tokia didelė dalis lėšų, modernizuoti šilumos punktus bei vamzdynus.
Biržų rajono savivaldybės informacija