Kiekvienas, kuris turi sodą ar nuosavą kiemą, pasvajoja apie vešlią, žalią ir gyvybingą pievutę. Tačiau kartais nutinka taip, jog net ir kruopščiai ją prižiūrint nepavyksta pasiekti puikių rezultatų. Tuomet į pagalbą verta pasitelkti aeratorių – trumpai tariant, jis yra atsakingas už pievutės vėdinimą, kuris suteikia daugybę privalumų. Šį kartą siūlome susipažinti tiek su jais, tiek su šių prietaisų veikimo principu ir pasirinkimo įvairove.
Kas yra aeratoriai ir kam jie skirti?
Aeratoriai yra įrankiai, kurie dirvoje įspaudžia mažas skylutes – tokiu būdu dirvožemis yra išjudinamas ir pralaisvinamas. Jei ant žolės buvo daug vaikščiojama, po ja esanti žemė yra susispaudusi, tad šaknys negali gauti reikalingų medžiagų – dėl to nebus veiksminga ir Jūsų priežiūra. Tačiau atlikus aeravimą, dirvožemis gali laisviau kvėpuoti – geriau pasisavinamas vanduo, deguonis ir trąšos žolei. Tad ilgainiui pievutė atsigauna ir pradeda atrodyti kur kas gyvybingiau. Siekiant išvengti jos būklės pablogėjimų, šį darbą reikėtų atlikti maždaug du kartus per metus – rudenį ir pavasarį.
Reikėtų žinoti, kad rinkoje yra ir aeratoriai skarifikatoriai. Tokie prietaisai ne tik atlieka ką tik aptartas funkcijas, bet ir pašalina sausą žolę, samanas ir piktžoles – kartais būtent dėl jų sankaupų pievutė negali kvėpuoti. Tiesa, tokie prietaisai turi kur kas aštresnius peiliukus, tad po darbų veja gali atrodyti netolygi ir ne tokia graži, tačiau ilgainiui šis procesas jai gali duoti dar daugiau naudos. Tiesa, jį taip pat reikėtų atlikti ne dažniau kaip porą kartų per metus, o po skarifikavimo veją būtina palaistyti.
Aeratorių tipai
Nusprendus įsigyti aeratorių, reikės susipažinti su skirtingais jų tipais:
· Rankiniai. Tokie aeratoriai primena grėblį, o taip pat galima rinktis specialius aeravimo antbačius. Jie bus pigūs, tačiau pareikalaus daugiau fizinių jėgų, tad tokius gaminius patariama rinktis nedideliems plotams.
· Elektriniai. Šie prietaisai užtikrina nepertraukiamą darbą, nereikalauja papildomos priežiūros, dirba tyliai ir yra ekonomiški. Tiesa, darbinius atstumus riboja laidas – dėl to tokie aeratoriai dažniausiai rekomenduojami mažesniems ar vidutiniams plotams.
· Akumuliatoriniai. Šie įrenginiai pasižymi tais pačiais privalumais, kaip ir elektriniai. Skirtumas tas, jog nebūsite apriboti laidais, tačiau teks pasirūpinti, kad aeratoriaus akumuliatorius visuomet būtų įkrautas.
· Benzininiai. Tai – galingiausias aeratorių tipas, kurį galima naudoti net ir dideliems žolės plotams. Apsirūpinę kuro atsargomis, galėsite dirbti tol, kol patiems užteks jėgų. Tiesa, reikėtų turėti omenyje, kad ši technika bus triukšmingesnė, sunkesnė ir šiek tiek reiklesnė.
Į ką reikia atsižvelgti renkantis aeratorius?
Galiausiai reikės atsižvelgti į dar keletą svarbių kriterijų. Vienas iš jų yra galingumas, kuris priklauso ne tik nuo tipo, bet ir nuo konkretaus modelio. Galingesni aeratoriai lengviau įveiks net ir didesnius pievučių plotus, tačiau tikėtina, kad jiems prireiks didesnių išlaidų, tad reikėtų iš anksto apsibrėžti biudžetą, įvertinti poreikius ir paieškoti optimaliausio varianto.
Atkreipkite dėmesį, kad aeratoriai gali pasiūlyti skirtingą darbinį plotį: kuo jis didesnis, tuo daugiau žolės apimsite vienu kartu, tačiau turėtumėte įsitikinti, jog pravažiuosite pro siauresnius kiemo tarpus. O jeigu aeratorius bus aprūpintas žolės surinkimo talpa, reikėtų įvertinti jos tūrį: didesnę talpyklą reikės rečiau ištuštinti, tačiau besipildydama ji taps vis sunkesnė.
Akivaizdu, kad aeratorius yra naudingas visiems, kurie nori tinkamai pasirūpinti veja ir svajoja mėgautis dailia jos išvaizda. Tinkamą prietaisą galėsite išsirinkti iš Pigu.lt el. parduotuvės – čia Jūsų lauks gausus pasirinkimas ir geros kainos.