Armonikininkų šventė Biržuose vyko 50 – ąjį kartą.
Kol Biržai yra aludarių kraštas, tol žmones čia šoks, gros ir dainuos. Alus yra kaltas, kad jau pusę amžiaus kasmet čia vyksta armonikininkų varžytuvės. Ir reikia tikėtis, dar šimtą metų vyks.
O praėjusį šeštadienį į Biržų kultūros centro salę susirinko 20 šio instrumento virtuozų iš Biržų, Pakruojo, Pasvalio, Panevėžio ir Rokiškio.
Panašiai tiek pat žiūrovų stebėjo renginį.
Grojikai susėdo scenoje, prie kuklių vaišių stalo, kaip ir dera muzikantams.
Ekrane keitėsi ankstesnių varžytuvių vaizdai, muzikantų nuotraukos, laikraščių straipsniai, o prie scenos krašto surikiuotos armonikos laukė savo šeimininkų rankų.
Jubiliejinę, penkiasdešimtąją šventę armonikos melodija pradėjo renginio vedėja Jūratė Garnelienė, jai talkino folkloro ansamblio „Siaudela“ muzikantai. Po to prie mikrofono ėjo varžytuvių dalyviai.
99 metų sulaukęs, bet dar energingas ir žvalus muzikantas Leonas Petronis buvo seniausias varžytuvių dalyvis, per pusšimtį metų grojęs beveik visose armonikininkų šventėse. Bet armonika jo rankose nejuto metų naštos. Veterano muzikavimui žiūrovai plojo atsistoję.
Dešimtmečiu jaunesnio biržiečio Romo Sinicos pirštai irgi smagiai lakstė instrumento klavišais, salėje buvę bičiuliai jį palaikė padrąsinimo šūksniais. Šventėje dalyvavo 8 muzikantai iš Biržų krašto.
Visi muzikantai gavo padėkos raštus bei Biržų simbolika padabintus rankšluosčius. Linksmiausio dalyvio titulą ir savivaldybės administracijos direktorės Irutės Varzienės prizą gavo muzikantas Matas iš Panevėžio. Jaunuolis tiksliai žinojo, kurią dieną pradėjo groti šiuo instrumentu. „Buvo armonika tokia ištusyta. Susikaliau iširusias dumples vinutėmis ir nuo tos dienos pradėjau groti“, – sakė guvus atlikėjas.
Apie jau istorija tapusias senąsias armonikininkų šventes, jose buvusius įvairiausius nutikimus ir linksmas užkulisių istorijas pasakojo tų švenčių vedėja Gražina Dagytė. Pasak moters, jai armonikininkų renginius teko vesti daugiau kaip 10 kartų.
Dainomis šventę paįvairino Biržų „Artrito“ klubo narių vokalinis ansamblis, Trečiojo amžiaus universiteto klausytojai skaitė eiles.