Miegas yra labai svarbus kiekvieno žmogaus gyvenime. Tai turi reikšmę darbingai darbo dienai ir bendrai fizinei sveikatai. Todėl išoriniai veiksniai, tokie, kaip čiužinys, yra išties labai svarbūs. Mūsų šalyje, baldai ir kiti jų priedai, atkeliauja iš įvairiausių pasaulio kampelių. Todėl natūraliai kyla klausimas – kokie geriausi čiužiniai Lietuvoje? Baldų ekspertai sako, jog protingiausia yra rinkti savo šalies ar kaimynų produkciją. Statistika rodo, jog, sakykim, Lenkijos ar kitų kaimyninių šalių produktai labai tinka mūsų miegojimo įpročiams. Taigi, kaip išsirinkti sau tinkamiausią čiužinį?
Čiužinio kietumas
Šis kriterijus yra labai svarbus. Pirmiausia derėtų įvertinti savo svorį. Žinokit vieną taisyklę – kuo didesnis žmogaus svoris , tuo kenksmingesnis jam yra minkštas čiužinys. Taip yra todėl kad nesuteikiama tinkama atrama ir neišlaikoma tinkama kūno padėtis. Ne be reikalo sakoma – minkštesni čiužiniai kūnui gali suteikti daugiau „apgaubiančio“ jausmo, o kietesni gali sukurti didesnį palaikymą. Vadinasi, didesniam svoriui reikalingas stipresnis palaikymas.
Jeigu, vistiek, sunku apsispręsti ir norisi to minkštumo, rinkitės dvipusius čiužinius. Viena jų pusė yra minkštesnė, kita – kietesnė. Tuomet galima kaitalio\ti miegojimo padėtį. Taip nepakenksite savo organizmui ir patirsite daugiau komforto.
Vėlgi, tiek medikai, tiek baldų specialistai pataria atsižvelgti į savo svorio parametrus ir, turint didesnį svorį, rinkti kietesnius čiužinius. Tai tik į naudą jūsų kūnui, o gal, tuo pačiu, suteiks daugiau motyvacijos mažinti savo svorį. Juk sveikata – svarbiausia.
Sveikata ir čiužinio pasirinkimas
Tai iš tiesų liečia ne tik žmogaus svorį. Egzistuoja ir kiti aspektai, kurie lemiai čiužinio pasirinkimą. Taigi, atkreipkite dėmesį į tokius dalykus:
- Jeigu jaučiate skausmą ar diskomkomfortą juosmens srityje ir jūsų nekankina pernelyg didelis svoris, rinkitės minkštesnius čiužinius. Jie atpalaiduoja šias kūno zonas. Kietesni spyruokliniai ir vidutinio kietumo poliuretaniniai čiužiniai labiau tinka tiems, kurie susiduria su menčių ar kaklo skausmais. Žinoma, tokius sveikatos simptomus patiems nustatyti yra gana sudėtinga. Todėl tarkitės su medikais arba itin profesionaliais čiužinių pardavėjais.
- Jeigu esate alergiški, dairykitės čiužinių, kurie turi kiek galima daugiau natūralių medžiagų. Vertėtų nepamiršti įvertinti, ar jis turi nuimamą užvalkalą, kurį galima skalbti automatiniu būdu 30°C temperatūroje, valyti sausu būdu ir lyginti.
- Jeigu esate linkę stipriai prakaituoti, pirmenybę reikėtų teikti orui pralaidžios medžiagų čiužiniams.
- Tiems, kuriems nuolat šalta, tinka šiltesnio pagrindo gaminiai. Taigi, kaip matote, pasirinkimas yra labai platus. Tereikia įvertinti savo poreikius ir sveikatos problemas.
Čiužinių rūšys
Vėl kartojamės – renkantis čiužinį, svarbu atsižvelgti į asmeninius poreikius, miego poziciją ir sveikatos būklę. Paminėsime populiariausias čiužinių rūšis:
- Spyruokliniai čiužiniai. Jie sudaryti iš metalinių spyruoklių, suteikia stabilų palaikymą stuburui ir prisitaiko prie kūno formos. Šie čiužiniai yra geriausi čiužiniai nugarai, nes suteikia gerą palaikymą stuburui ir sumažina nugaros skausmus.
- Putų čiužiniai yra pagaminti iš įvairių putų sluoksnių ir turi gana minkštą paviršių.
- Lateksiniai čiužiniai labiausiai tinka alergiškiems žmonėms, nes yra labai atsparūs dulkėms.
- Hibridiniai žiužiniai – tai įvairias savybes derinantys gaminiai. Šios rūšies čiužiniai gali būti tinkami tiems, kurie ieško kompromiso tarp skirtingų medžiagų privalumų.