Vieniša motina augina sūnų, kuriam dėl ausų defektų reikėtų operacijos. Deja, nepritekliuose gyvenanti moteris už operaciją sumokėti neišgali. Kalėdos – stebuklų metas. Gal atsirastų geradarių, padėsiančių berniukui išvengti patyčių dėl jo išvaizdos?
32 metų biržietė Daiva (moters vardas pakeistas – aut. past.) gyvena iš senelių paveldėtoje namo dalyje. Ji yra vieniša mama, augina pirmaklasį sūnų. Niekur nedirba, tad gyvena iš savivaldybės mokamos socialinės pašalpos.
Moteris į Biržus gyventi atvyko iš Panevėžio, kur gyvena jos mama. Pasak socialinių darbuotojų, motinos būstas buvo virtęs landyne. Dėl jos gyvenimo būdo daugybės įgūdžių neturinti ir Daiva.
Šiuo metu namukas, kuriame moteris gyvena, yra, galima sakyti, be durų. Į būstą patenkama per fanerines duris, kurios yra be rankenos ir spynos.
Kaimynai stebisi, ar moteris su vaiku taip nebijo naktį miegoti. O Daiva sako, kad užstrigo durų rankena ir ją turėjusi išimti, o naujos įdėti nėra kam.
Per atviras duris į namus eina šaltis. O ir kūrenti šiuo metu moteris nelabai turi ką. Kiek išgali, nusiperka briketų, bet tik trumpam laikui.
Daiva sako neturinti lėšų nei durims, nei malkoms. Jau nekalbant apie naują šaldytuvą. Šiuo metu motina su vaiku naudojasi šaldytuvu be lentynų, tad maistą ji deda tik apačioje. Sako, džiaugiasi ir tuo, ką turi.
Virtuvėje reikėtų ir pastatomos spintelės. Jos pakabinti negali, nes joks daiktas ant kartotinių sienų nesilaiko.
Daiva, kiek sugeba, kabinasi į gyvenimą. Jei atsiranda koks nors darbas, bando jį dirbti. Tačiau ilgai vienoje vietoje neužsibūna.
Moteris sako negalinti niekur ilgai dirbti, nes turi prižiūrėti sūnų.
Vienoje Biržų mokykloje besimokantis berniukas turi įvairių problemų. Jis yra hiperaktyvus, turi elgesio sutrikimų.
Moteris šiuo metu rūpinasi gauti tinkamus dokumentus, planuoja važinėti į Panevėžį pas vaikų psichiatrus ir psichologus. Biržuose, pasak mamos, tinkamų vaikų specialistų nėra.
„Vaiko vieno palikti negaliu nė minutei. Jį nuvedu į mokyklą, po to parvedu. Įsodinu į autobusą, šis jį nuveža į vaikų dienos centrą. Iš jo vaiką taip pat parsivedu“, – sako Daiva.
Didžiausia mamos baimė – kad vaikas nepatirtų patyčių. Vaikučiui nuo gimimo yra labai atlėpusios ausytės. Būtent dėl savo išvaizdos vaikas gali patirti patyčių mokykloje ir už jos ribų.
Geri žmonės domėjosi, kur tokios operacijos atliekamos. Paaiškėjo, kad plastinės operacijos atliekamos tik didžiųjų miestų klinikose. Ir už jas gali tekti sumokėti apie 1000 eurų. Tiesa, su gydytojo specialiu išrašu, jei yra tinkamos indikacijos, pusę sumos kompensuotų ligonių kasos.
Mama prisiklausė visokių variantų apie galimybę atlikti ausyčių plastinę operaciją.
Bet kokiu atveju suvokia, kad ateityje vaikui dėl išvaizdos kils begalė problemų. Tačiau jai ir pusė tūkstančio eurų – milžiniški pinigai.
Jei atsirastų geradarys, kuris sutiktų už operaciją sumokėti, moteris nedelsdama vežtų sūnų pas medikus.
Atėjo Adventas. Kalėdų laukimo laikas yra ypatingas, kai žmonės tampa sau ir vieni kitiems geresni.
Galbūt atsirastų prieš Šventas Kalėdas norinčių padėti jaunai mamai ir jos sūnui?
Norintys ir galintys tai padaryti kviečiami kreiptis į Biržų globos centro socialinę darbuotoją Eugeniją Anilionienę.