Šeštadienį Biržų tvirtovės arsenale posėdžiavo paminklo Biržų miesto įkūrėjui, Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės Didžiajam etmonui Kristupui Radvilai Perkūnui statyti komisija.
Daugiausia balų skirta dailininko skulptoriaus Vilniaus dailės akademijos (VDA) Telšių fakulteto dėstytojo Mariaus Norkaus ir bendraautorės medalininkės, skulptorės, tapytojos Linos Kalinauskaitės projektui (1 vertinimui teiktas variantas).
Tai bus apie 5 metrų aukščio kūrinys iš granito ir bronzos, surinkęs 84 vertintojų balus. Antroje vietoje buvo II variantu pažymėtas kūrinys. Jis įvertintas daugiau nei 60 balų. Antrąją vietą, pasak komisijos nario, lėmė ir tai, kad kūrinys ne erdvinis (žiūrimas iš vienos pusės).
Visų konkursinių pasiūlymų (tarp jų ir nugalėtojo) įgyvendinimo kaina buvo panaši – nuo 160 iki 180 tūkst. eurų. Tiek įvertintas skulptūros sukūrimas ir pastatymas.
Paminklas Kristupui Radvilai Perkūnui bus antrasis skulptoriaus M. Norkaus kūrinys Biržuose. 2022 metais Biržuose prieš Kalėdas iškilmingai atidengtas mažosios architektūros meno kūrinys, skirtas įamžinti avangardinio kino kūrėjo, poeto Jono Meko atminimą.
Kino kamerą ir juostą su J. Meko žodžiais vaizduojantis kūrinys iš granito ir bronzos įrengtas šio menininko garbei pavadintame skvere.
Sprendimą dėl būsimo paminklo Biržų miesto įkūrėjui priėmė ekspertinė komisija: Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugijos vadovas Donatas Balčiauskas, istorikas prof. Deimantas Karvelis, Biržų pilies statytojas architektas Evaldas Purlys, Savivaldybės vyriausiasis architektas Silvestras Šimas, dailininkas Egils Skuja, istorikas Arūnas Baublys, dailininkė Nida Žėkaitė, Savivaldybės paminklosaugininkas Dalius Mikelionis, Biržų krašto muziejaus „Sėla“ direktorė Edita Lansbergienė.