„Mokomasi asmeninių kompetencijų pritaikymo darbe ir asmeniniame gyvenime“.
Taip biržiečių pedagogų mokymus kaimo turizmo sodybos aplinkoje su nakvyne apibūdino Biržų rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Loreta Baronienė.
Mokymai su nakvyne vyko vienoje prabangiausių Biržų rajono kaimo turizmo sodyboje Sodeliškių dvare.
Skirtingi požiūriai
Šie neformalūs mokymai suskaldė rajono pedagogų bendruomenę.
Vieni tikino, kad ir mokytojai yra žmonės, jiems taip pat reikia pailsėti, papramogauti bei atsipalaiduoti gražioje, prabangioje vietoje. Sykiu pasimokyti kompetencijų netradiciniais būdais.
Kiti sakė, kad tokio laisvo pobūdžio renginiams darbo dienomis – ne laikas, nes dabar kaip tik vyresniųjų klasių mokinių ir jų mokytojų pasiruošimo egzaminams įkarštis, tad ne laikas atsipalaiduoti.
Trečius stebino, kodėl rengėjai dalyviams apmokėjo netgi nakvynę rajone veikiančioje kaimo turizmo sodyboje, kai bene visi gyvena Biržų rajone ir po mokymų gali sugrįžti į namus.
Panašu, kad kilus diskusijoms netgi buvo keičiama mokymų vieta.
Vieni vykdo, kiti administruoja, treti pinigus užsako
Švietimą ir kultūrą kuruojanti Biržų rajono vicemerė Astra Korsakienė sakė žinanti, kad buvo pedagogų mokymai, susiję su Tūkstantmečio mokyklų projektu. Šįkart vicemerė nebuvo kalbi.
„Paklauskite Loretos Baronienės. Apie tai gal gali atsakyti tie, kurie formavo paraišką. Kokią jie turėjo mintį ir koncepciją“, – kalbėjo ji.
Vicemerė sakė nežinanti, kodėl renginio organizatorius ir mokymų pirkėjas pasirinko būtent šią kaimo turizmo sodybą. A. Korsakienė pabrėžė, kad mokymai gali būti nupirkti per viešuosius pirkimus. O jų vietą apriboja finansai.
„Kad mes tik tokių problemų turėtume ugdymo srityje… Tuomet praktiškai problemų neturime“, – taip vicemerė komentavo tokių mokymų kritiką pasiruošimo egzaminams laikotarpiu.
L. Baronienė sakė, kad jos vadovaujamas skyrius buvo tik vykdytojas, apie projektą reikia klausti Biržų švietimo pagalbos tarnybos.
Biržų švietimo pagalbos tarnybos vadovė Audronė Januševičiutė sakė, kad programą vykdė ir viešuosius pirkimus atliko UAB „Eurointegracijos projektai“. „Mes tik administruojame šias veiklas“, – aiškino A. Januševičiutė.
UAB „Eurointegracijos projektai“ darbuotojai informavo, kad su Lietuvos Tūkstantmečio mokyklų projektu Biržuose dirbusi vadybininkė iki birželio 9 dienos atostogauja. Ir tik ji galinti suteikti informaciją apie projektą ir jo finansus.
Kad po mokymų galėtų pailsėti
L. Baronienė informavo, kad biržiečiai pedagogai dalyvauja tęstiniuose mokymuose pagal Lietuvos Tūkstantmečio mokyklų programos projektą. Pagal paskutinį programos punktą būtinai reikėjo surengti 40 valandų mokymus pedagogams.
Pedagogai buvo suskirstyti į dvi grupes po 20 žmonių. Vienai grupei neformalūs mokymai Sodeliškių dvaro sodyboje jau įvyko, kiti planuojami artimiausiu metu. Mokymai vyko darbo dienomis, ketvirtadienį ir penktadienį.
Dar vieni mokymai pedagogams vyks birželio 9-10 dienomis. Tuo metu jau bus prasidėję baigiamieji egzaminai abiturientams.
Pasak L. Baronienės, mokymai vyko antroje savaitės pusėje, kad po mokymų pedagogai galėtų savaitgalį pailsėti.
„Šitie mokymai, kiek leido numatytos lėšos, skirti mokytojų asmeninių kompetencijų ugdymui. Kad mokytojai pabūtų neformalioje aplinkoje, galėtų pabendrauti, pasitarti. Norint, kad pedagogų tarpusavio santykiai būti artimi ir šilti, jie bendradarbiautų tarpusavyje, bendravimas turi būti ne tik praktinių mokymų metu, bet ir neformalioje aplinkoje“, – įsitikinusi L. Baronienė.
„Neatrodo, kad mokytojams buvo blogai“
„Kodėl niekas neklausinėjo, kai mokymai buvo Birštone ir net su keliomis nakvynėmis? Juose dalyvavo net 70 pedagogų?“- stebėjosi L. Baronienė.
Vedėja sakė, kad mokymai Biržų, o ne kito rajono kaimo turizmo sodyboje pasirinkti taupant pagal projektą skirtus pinigus. Mokymus buvo būtina surengti dabar, nelaukiant, kol baigsis egzaminai, nes reikėjo suspėti įsisavinti skirtus projekto pinigus.
„Mokytojų nenoras atsiriboti nuo ugdymo proceso yra suprantamas. Bet noras nukelti į kitus metus neleistinas, nes projektą reikia baigti šiais mokslo metais“, – kalbėjo pašnekovė.
Ji siūlė pasižiūrėti į švietimo pagalbos tarnybos facebook puslapį į nuotraukas iš vykusio renginio.
„Neatrodo, kad mokytojams ten buvo blogai. Jiems patiko netradiciniai metodai. Šių mokymų tikslas kitoks – asmeninių kompetencijų pritaikymas ne tik darbe, bet ir asmeniniame gyvenime“, – kalbėjo Loreta Baronienė.