Gyventojai, turintys augintinių, dažnai vyksta į Rinkuškius, kur įsikūrusi Biržų veterinarijos klinika ir gyvūnų namai „Vizgis“.
Per trečius gyvavimo metus klinika išpopuliarėjo ir tapo gerai žinoma ne tik Biržuose, bet ir aplinkiniuose rajonuose.
„Vizgiui“ galima pavydėti ne tik čia dirbančių trijų puikių veterinarijos gydytojų ir kruopščiai parinkto personalo. Klinika aprūpinta brangia ir naujausia aparatūra, kokios nerasi net didžiųjų miestų klinikose ar Lietuvos sveikatos mokslų universitete.
Tai bene vienintelė gyvūnų globos įstaiga Lietuvoje, kuri veikia kartu su klinika.

Girdėjo rekomendacijas
Tuo metu, kai lankėmės klinikoje, savo katiną Saimoną iš medikų rankų pasiėmė kupiškietė Austėja. Mergaitė su mama sakė pasirinkusios šią kliniką, nes jos darbo laikas patogus – tai vienintelė tokio pobūdžio įstaiga, kuri taip ilgai dirba. Be to, girdėjo pačių geriausių rekomendacijų.
Katinas Saimonas po sterilizacijos operacijos dar buvo apsnūdęs, bet ją atlikusi gydytoja patikino, kad greitu metu gyvūnėlis atsigaus ir viskas bus gerai.
Katino savininkės sulaukė daugybės čia dirbančių žmonių patarimų, kaip su augintiniu elgtis ir kaip jį prižiūrėti.
Lankantis klinikoje vieni po kitų skubėjo žmonės, nešini ar vedini savo augintiniais. Veterinarijos gydytojai neslėpė, kad darbo netrūksta. Ir pacientai patys įvairiausi – ne tik katės ir šunys, bet ir paukščiai, triušiukai, jūrų kiaulytės, pelės.
„Vizgio“ darbuotojai sako, kad niekada negali prognozuoti, kokia bus darbo diena. Mat gali tekti atidėti visus suplanuotus darbus, jei atvežamas avarijoje nukentėjęs ar kitos skubios pagalbos reikalingas pacientas. Yra tekę gyvūnėlius gelbėti ir viduryje nakties – vienas tokių atvejų buvo, kai toiterjerų kalytė negalėjo atsivesti šuniukų. Teko skubiai daryti cezario pjūvį.
Klinika dirba visomis savaitės dienomis – net ir sekmadieniais.
Tenka spręsti įvairiausias bėdas
Veterinarijos klinikoje dirba gydytojos Ingrida Šarkiūnaitė, Deimantė Ščevinskaitė ir Eitvydas Merkis. Pastarasis medikas dirba tik kartą per savaitę, nes baigia Lietuvos sveikatos mokslų universitetą, studijuoja rezidentūroje. Jis vienintelis atlieka kai kurias operacijas, tad pacientai pas jį dažniausiai registruojami iš anksto.
Klinikoje operuojama dažniausiai iki pietų, kad atsigavę gyvūnai dar galėtų tą dieną paėsti.
Gydytojai sako, kad dažniausiai į juos kreipiamasi dėl augintinių viduriavimo, skrandžio patologijų, žarnyno uždegimų.
Buvo vienas pacientas net su svetimkūniu – suėdė žaislą, tad teko jį šalinti.

Dažnos bėdos – praryti žvejo kabliai. Yra atvejų, kai verkia ir šeimininkas, ir šuo, ir veterinaras – dažniausiai, kai gyvūnas prisiėda kaulų ir tenka valyti žarnyną.
„Duokite šunims geriau šlapdešrę, batoną, tik ne kaulus“,- pataria veterinarijos gydytojas Eitvydas.
Dažnai augintiniai suserga įkandus erkei. Tad siūloma jiems naudoti apsaugos priemones, kad išvengtų nelaimės.
Vyresnius gyvūnus užklumpa onkologinės ligos. Dėl šiomis ligomis sergančių gyvūnų operacijų tenka dažnai svarstyti, kas būtų geriau. Tai priklauso ir nuo savininkų apsisprendimo, ir nuo to, kiek išplitusios metastazės.
Vyriausias čia gydytas gyvūnėlis buvo 21 metų katė su krūties liaukų piktybiniu augliu.
Panašu, kad čia dirbantys gydytojai dažnai padaro stebuklus. Štai klinikoje jau kelintus metus gyvena piktybine liga serganti kalytė.
Vengia migdyti
Gyvūnai įvairiais keliais atsiduria „Vizgyje“. Vienas dažniausių – kai mirus šeimininkui artimieji nevengia pasidalinti jo turtų, bet gyvūnus palieka kitų globai.
Yra tekę paimti globai ir pamestus ar paklaidintus gyvūnus.
Praėjusiais metais „Vizgis“ naujiems šeimininkams padovanojo 105 kates, priėmė globoti 82. Taip pat namus jų pagalba surado 39 šunys. Deja, tiek pat atvyko globai. „Vizgio“ dėka pernai namus surado ir 2 triušiukai.
Deja, teko eutanaziją atlikti 1 šuniui ir 9 katėms.
Veterinarijos gydytojai sakė, kad teko su keliais žmonėmis netgi susipykti, kai jie atvežė migdyti gyvūnus, su kuriais sakė nesusitvarkantys. Veterinarai nesutiko migdyti – gyvūnai liko „Vizgio“ globoje, jiems ieškoma naujų namų.
Aparatūra – moderniausia
Biržų veterinarijos klinika yra aprūpinta modernia aparatūra.
Paskutinis „Vizgio“ įsigytas pirkinys yra brangus paciento stebėsenos monitorius.
Ant specialaus stalo galima paguldyti iki 50 kilogramų svorio augintinį. Operacijos metu galima stebėti pačius svarbiausius augintinio gyvybinius parametrus.
Čia yra pulso dozimetras, kuriuo matuojamas deguonies kiekis kraujyje. Taip pat specialus daviklis, kuris įrašo kardiogramą, iš jos matyti, ar netrinka širdies ritmas. Labai tiksliai matuojama kūno temperatūra, kraujo spaudimas. Yra aparatas, kuriuo matuojama anglies dvideginio koncentracija. Specialiu elektrochirurginiu prietaisu galima sustabdyti kraujavimą. Taip pat veikia narkozės aparatas. Specialiu aparatu galima valyti gyvūno dantis bei siurbtuku išsiurbti iš žaizdos susikaupusius nešvarumus ar skysčius. Yra sterilizatorius naudotiems instrumentams.
Vidaus organai peršviečiami rentgeno aparatu. Tokie yra tik trys Panevėžio krašte.
Geros tendencijos
„Vizgio“ darbuotojai ir savininkai svarsto, kad praeis dar daug laiko, kol žmonės suvoks, jog gyvūnai yra jų draugai. Tačiau jau dabar pastebi tendencijas, kad europėjame, nereikalingų gyvūnų mažėja.
Tikimasi, kad bendromis visuomenės ir tokių kaip „Vizgis“ įstaigų pastangomis tos tendencijos stiprės.