Miestų aikštėse ir skveruose jau šviečia kalėdinės eglutės, vis daugiau jų sužimba ir gyventojų būstuose, skleisdamos gaivų miško ir šventės kvapą.
Kaip jau buvo skelbta, Valstybinių miškų urėdijos Biržų regionino padalinio miškininkai gruodžio 20 dieną nemokamai dalins eglišakes Nepriklausomybės aikštėje. Tačiau nepamiršti ir tie, kurie namuose nori turėti ne tik šaką, bet ir visą eglę. Prekyba miško eglutėmis Biržų padalinyje vyks gruodžio 19 – 23 dienomis nuo 9 iki 16 valandos. Prekiaujama bus J. Basanavičiaus gatvėje 68 – buvusio medelyno teritorijoje.
Šiemet Kalėdų medelių kainos urėdijų medelynuose ir prekybos vietose išlieka panašios, kokios buvo prieš metus. Paprastoji eglutė iš miško kainuos nuo 3 iki 40 eurų, vazonuose užaugintų eglučių Biržuose greičiausiai nebus.
Kaip jau įprasta Valstybinių miškų urėdijoje, mokėjimus priims tik negrynaisiais pinigais, t. y. atsiskaityti už prekes bus galima banko kortele ar virtualiąja kortele išmaniajame telefone.
Biržų regioninio padalinio vyriausiasis miškininkas Juozas Šuminas sakė, kad eglutė per Kalėdas yra gražu ir tradiciška, tačiau dabar yra geresnių ir gamtai palankesnių alternatyvų: „Aš prekybos centre perku specialiai tam išaugintą kėnį vazone. Jis dailus, tvarkingai suformuotas, jo spygliai švelnūs, greitai nebyra. Ir gražu, ir eglutė miške išsaugota. Verčiau puoškime tokius specialiai tai šventei auginamus augalus, o eglutes palikime miškui“.
Miškininkų patarimai, kaip ilgiau išlaikyti medelį
• Neskubėkite medelio nešti į šiltus namus ir išsyk puošti: svarbu augalui duoti laiko priprasti prie temperatūros skirtumo. Eglutę būtų gerai palaikyti garaže ar kitoje kiek vėsesnėje namų erdvėje kelias dienas, kol augalas apsipras.
• Kalėdinio medelio nestatykite šalia radiatorių ar židinio. Jei kambaryje grindys šildomos – medelį pakelkite nuo žemės.
• Medelius vazonuose svarbu reguliariai laistyti – ne mažiau kaip kartą per savaitę. Patartina purkšti vandenį ant medžio šakų.
• Įsigijus kirstinį medelį rekomenduojama jį laikyti stove su vandens talpykla, kurioje visuomet būtų bent šiek tiek vandens.
• Paprastosios eglutės spygliai šiltuose namuose pradeda byrėti po kelių dienų, dygioji eglė ar kėnis atsparesni.
• Eglutę kambaryje reiktų laikyti ir laistyti, iki kol neprasidės vegetacija – dažniausiai iki dviejų savaičių, vėliau perkelti į vėsesnę patalpą, stebėti, kad dirvožemis neperdžiūtų, kol ateis laikas persodinti.