Ankstų birželio 3-osios rytą Biržų rajone, Kirkilų kaime, sustabdytas mikroautobusas „Ford Tranzit“, kurį vairavo Ukrainos pilietis. Įtarimą sukėlusį automobilį sustabdė Biržų policijos komisariato pareigūnai.
Paaiškėjo, kad autobusiuke važiavo 14 tamsaus gymio asmenų. Buvo aišku, kad jie yra nelegalūs migrantai.
Nelegalai asmens dokumentų neturėjo, parodė tik Latvijoje išduotas registracijos pažymas.
Vienuolika asmenų prisistatė esantys Somalio piliečiai, dar trys – iš Eritrėjos.
Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto asmenų gabenimo per valstybės sieną.
Pasak Valstybės sienos apsaugos tarnybos patarėjo Giedriaus Mišučio, šie nelegalūs migrantai išvyko iš Latvijoje esančio užsieniečių registracijos centro, kur buvo apgyvendinti. Per Lietuvą ir Lenkiją jie greičiausiai bandė patekti į Vakarų Europos šalis.
Šiuo metu nelegalai laikinai apgyvendinti Pabradėje esančiame užsieniečių registracijos centre. Iš čia juos pasiims Latvijos valstybės sienos apsaugos pareigūnai.
Pasak G. Mišučio, Latvija pastaruoju metu patiria itin didelį spaudimą. Iš Baltarusijos per sieną į šios šalies teritoriją bando patekti itin dideli kiekiai migrantų. Net 80 procentų jų sulaikoma prie Latvijos – Baltarusijos sienos ir jie grąžinami į Baltarusijos teritoriją.
Nepaisant pasieniečių pastangų, dalis nelegalų į Latviją patenka. Vien per keturis šių metų mėnesius pateko per 1015 nelegalių migrantų. Jie pasiprašo prieglobsčio, būna apgyvendinti Latvijoje esančiame pasieniečių registracijos centre. Bet dalis jų susiorganizuoja ir bando automobiliais patekti per Lietuvą ir Lenkiją į Vakarų Europos šalis.
Pėsčiomis per Lietuvą į Vakarų Europą nelegalai, panašu, jau nebebando keliauti, nes žino, kad budrių gyventojų ir pareigūnų dėka bus vis vien sulaikyti. O pasisamdę vežėjus tikisi lengviau prasmukti į savo svajonių šalis.






