Gruodžio 4 dieną sueis metai, kai Biržuose esančiai viešajai įstaigai „Vaiko užuovėja“ vadovauja Monika Balnytė-Skaringienė. Jau dabar jai pavyko įgyvendinti metams suplanuotus darbus ir pradėti taip reikalingas veiklas.
Įstaigos šeiminiai namai sulaukė dovanos. Jiems buvo padovanotas Biržuose UAB „Tyla“ pagamintas medinis lauko namelis. Jį nemokamai padėjo atvežti ir pastatyti UAB „Biržų ranga“.
„Labai džiaugiuosi, kad Biržuose vykdomas verslas tampa vis labiau socialiai atsakingas“, – sakė įstaigos vadovė. Būtent jos prašymu verslininkai noriai sutiko padėti Savivaldybės įstaigai.
Toks statinys šeiminių namų teritorijoje buvo labai reikalingas. Į jį tilps ne tik globotinių dviračiai, bet ir lauko baldai. Čia vaikai ir darbuotojai galės susėsti pokalbiams šiltu metų laiku.
M. Balnytė-Skaringienė turi ir daugiau gerų naujienų.

Biržų rajono savivaldybė akreditavo įstaigą teikti šeimoms, kurios augina neįgalius vaikus, laikino atokvėpio paslaugą.
„Paslaugos poreikis rajone yra, o mūsų įstaiga pasirengusi padėti šeimoms, auginančioms vaikus su psichine ir fizine negalia“, – sako direktorė.
Pagal poreikį vienas darbuotojas paslaugas teiks ne daugiau kaip 8 paslaugų gavėjams.
Įstaigos darbuotojai jau teikia ir kitą akredituotą paslaugą. Atliekama palydėjimo paslauga jaunuoliams.
Ji teikiama jauniems žmonėms nuo 16 iki 24 metų. Paslauga teikiama tikslinėms grupėms – augusiems ar augantiems socialinės globos įstaigoje, jaunuoliams, kurie augę ar auga socialinę riziką patiriančiose šeimose, ir vaikams, patiriantiems socialinę riziką.
Jauni žmonės, ypač kurie auga disfunkcinėse šeimose, turi galimybę su patikimu žmogumi pasikalbėti, pažaisti futbolą ar tiesiog sulaukti pagalbos lydint pas medikus, į valdiškas įstaigas ar padedant formuoti socialinius įgūdžius.
M. Balnytė-Skaringienė neslėpė, kad naujovės yra sunkiai priimamos ir įgyvendinamos, bet šia paslauga naudojasi vis daugiau jaunuolių.
Praėjusią savaitę įstaiga akreditavo Jaunimo savanorišką veiklą. Taip pat gavo Jaunimo reikalų agentūros sprendimą, kad šeiminiuose namuose galima priimti du savanorius. Jais gali tapti jaunuoliai nuo 14 iki 29 metų. Savanoriai bendraus su šeiminių namų vaikais, padės atlikti įvairius darbus ir įgyvendinti veiklas.
Pašnekovė neslėpė, kad įstaiga turi ir daugiau planų, kuriuos žada artimiausiu metu įgyvendinti.