Birželio 20-22 dienomis Vasario 16-osios signatarų klubo nariai, puoselėjantys 1918 m. vasario 16 dienos ir 1990 m. kovo 11 dienos Lietuvos Nepriklausomybės Aktų reikšmę ir atmintį, kartu su kitais visuomenės veikėjais, tokiais kaip Birutė Žukauskienė, Meilutė Peikštenienė, Rasa Kazlauskienė ir Regina Smetonaitė, mūsų kraštiečio signataro Jokūbo Šerno 135-ųjų gimimo metinių proga organizavo pažintinę-teminę kelionę į Estiją. Jos metu aplankė Tartu, seną universitetinį miestą, kur mokėsi ir studijavo būsimas teisininkas ir signataras Jokūbas Šernas.
Kelionės po Estiją pabaigoje, prieš vykstant namo į Vilnių, ekskursantai stabtelėjo Skaistkalnėje (Latvija) ir Nemunėlio Radviliškyje. Skaistkalnėje jie prisiminė čia gyvenusį kitą Vasario 16-osios Akto signatarą Kazį Bizauską, kurio 130-ąsias gimimo metines minėjome vasario mėnesį, taip pat jo motiną Karoliną Jankauskaitę, palaidotą miestelio kapinėse.
Nemunėlio Radviliškyje šio trijų dienų turo dalyviai, lydimi vietinio gido, aplankė evangelikų reformatų bažnyčią, kurioje buvo pakrikštytas signataras Jokūbas Šernas ir kurioje tris dešimtmečius kunigavo vyresnis jo brolis, žodžio „Nepriklausomybė“ autorius Adomas Šernas, taip pat miestelio kapines, kur jie buvo palaidoti, padėjo gėlių.
Nemunėlio Radviliškio kapinėse buvo prisiminta ir čia prieš daugiau nei metus palaidota ilgametė Vasario 16-osios signatarų klubo narė, Jokūbo Šerno vaikaitė Nijolė Kristina Šernaitė, kuriai negailėta gražių žodžių už jos per gyvenimą padarytus gerus darbus.
Įsimintiną ekskursantų viešnagę Nemunėlio Radviliškyje vainikavo signataro Jokūbo Šerno gimtosios sodybos Jasiškiuose lankymas bei trumpas, bet labai mielas ir šiltas susitikimas su čia gyvenančiais jo artimaisiais Daiva Kubiliūte-Janoniene ir Leonarda Mikšyte-Čygiene.
Kaip minėjo viena iš kelionės į Estiją organizatorių Regina Smetonaitė, apie penkiasdešimt ekskursantų, per tris dienas bekeliaudami valstybės kūrėjų – signatarų Jokūbo Šerno ir Kazio Bizausko – takais Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje, pamatė ir sužinojo tiek daug naujo ir netikėto, kad dar ilgai bus ką prisiminti ir branginti.
Evaldas Timukas, bibliotekininkas